Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آیا اروپا به انعطاف بیشتری نیازمند است؟

آیا اروپا به انعطاف بیشتری نیازمند است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین کنفرانس سران اتحادیه اروپا در سال جاری که قرار است در روزهای پنجشنبه و جمعه در بروکسل برگزار شود، عمدتا پیرامون تقاضاهای بریتانیا برای مستثنی

آگهی

آخرین کنفرانس سران اتحادیه اروپا در سال جاری که قرار است در روزهای پنجشنبه و جمعه در بروکسل برگزار شود، عمدتا پیرامون تقاضاهای بریتانیا برای مستثنی شدن از قوانین خدمات اجتماعی برای مهاجرین اتحادیه به بریتانیا دور می زند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، در تلاش جلب حمایت رهبران اتحادیه بویژه نخست وزیر ایتالیا ماتئو رنسی است.

روز چهارشنبه، دیوید کامرون و ماتئو رنسی، متفقا خواستار انعطاف بیشتر در قوانین اتحادیه شدند. احتمالا آقای کامرون در تلاش جلب حمایت شهروندان بریتانیا در قبال ورود بی رویه مهاجر از کشورهای فقیرتر اروپای شرقی است، و آقای رنسی در جهت اجتناب از مقرراتی که دولت او را در ارتباط با دیون بین المللی این کشور در تنگنا قرار می دهد.

سید کمال، نماینده پارلمان بریتانیا از حزب محافظه کار این کشور می گوید: “برخی از اروپایی منعطف تر و چند گونه سخن می گویند که با آن موافقم زیرا این نمایانگر این است که دنیای مدرن به انعطاف نیازمند است. در نظر گرفتن یک نظام قاطع برای اروپایی برتر، فاجعه بار خواهد بود.”

اما یک نماینده دیگر پارلمان می گوید تسلیم در مقابل خواسته های بریتانیا اتحادیه اروپا را در معرض سقوط قرار می دهد: “ما باید به اروپا به چشم قطعاتی متفاوت بنگریم که هر قطعه آن کشوری دیگر است. برخی فکر می کنند به انعطاف اقتصادی نیازمندند و برخی دیگر تغییرات اجتماعی می خواهند. روشن است که این تصویر جامع نیست، ما برای نجات اروپا به یک نهاد جامع نیازمندیم.”

گزارشگر یورونیوز می گوید: “نظر یک اروپای چند گونه تازه نیست. نمونه آن واحد پولی یورو و منطقه شنگن است. اما، تاکنون اینها مواردی استثنایی بوده اند که می رود به راه حلی معمول تبدیل شود. رهبران اروپا در تلاش متوقف کردن روندهای ناسیونالیستی این گزینه را مد نظر قرار می دهند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟