افول جبهه ملی فرانسه

افول جبهه ملی فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حتی در استراسبورگ، مقر دوم پارلمان اروپا، شهروندان فرانسه در دومین دور انتخابات منطقه ای فرانسه، علیه حزب راست گرای جبهه ملی رای دادند، اما همه

حتی در استراسبورگ، مقر دوم پارلمان اروپا، شهروندان فرانسه در دومین دور انتخابات منطقه ای فرانسه، علیه حزب راست گرای جبهه ملی رای دادند، اما همه شهروندان از نتیجه انتخابات راضی نیستند. ببینیم طرز فکر مردم این ناحیه که در مرز با آلمان قرار دارد چیست و چرا محبوبیت احزاب راست گرا در اروپا رو به افزایش است.

آگهی

برخی از شهروندان استراسبورگ می گویند:

“نمی دانیم جبهه ملی چه قصدی دارد. ما را از اروپا خارج کند؟ مرزها را ببندد؟ ما باید در اروپا باقی بمانیم.”

“راضی هستم؟ البته که نه. به ما گزینه چندانی داده نشده است. مجبور شدیم به چیزی رای بدهیم که نمی شناسیم.”

“همه اشان یکی هستند. هرکار می خواهید بکنید. این رای برای ما نیست، برای خودشان است.”

جبهه ملی، اما، می گوید دو حزب عمده فرانسه، احزاب تحت رهبری نیکلا سارکوزی، رئیس جمهور سابق و فرانسوا اولاند، رئیس جمهور، با همدستی با یکدیگر، گزینه مردم فرانسه را مخدوش کرده اند. اما فعلا جبهه ملی در عرصه سیاسی کشور، به مقام سوم نزول کرده است.

فیلیپ برتون، از دانشگاه استراسبورگ می گوید: “موضع آنها ( جبهه ملی) افراطی، خشمگین و احساساتی است، و این در حالی است که سایر احزاب سیاسی از مصالحه می گویند چون اوضاع پیچیده است. وقتی شرایط برای مردم پیچیده می شود، راه حلهای افراطی و ساده جلبشان می کند.”

پرفسور برتون در پاسخ به اینکه اروپا چه درسی از این انتخابات گرفت، می گوید: “اگر اروپا قدری روشن تر و عملی تر در مورد مسئله مرزها اقدام می کرد، احتمالا از میزان رادیکالیسم سیاسی و نفوذ اینگونه احزاب که از آن استفاده می کنند، کاسته می شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واردات نفت ۸۲ درصد و گاز ۵۱ درصد از روسیه به اتحادیه اروپا کاهش یافت

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟