تروریستها تحت تاثیر مواد مخدر عمل می کنند

تروریستها تحت تاثیر مواد مخدر عمل می کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایدئولوژی داعش دارای یک متحد قدرتمند است که به افراط گرایان توانایی جسمی و خونسردی لازم را برای حملاتشان می دهد. کارشناسان معتقدند که ماده مخدر موسوم

آگهی

ایدئولوژی داعش دارای یک متحد قدرتمند است که به افراط گرایان توانایی جسمی و خونسردی لازم را برای حملاتشان می دهد.

کارشناسان معتقدند که ماده مخدر موسوم به “کاپتاگون” که در سالهای هشتاد از طرف سازمان بهداشت جهانی ممنوع اعلام شد، اکنون مورد استفاده گسترده تروریستها در حملاتشان است.

دکتر برونو دو شوئیتنر، کارشناس در اداره دولتی تولیدات دارویی می گوید: “کاپتاگون نام معمول ماده موسوم به “فنه تیلین” است که عنصر فعال کاپتاگون است. این عنصر، خود، به دو ماده آمفتامین و تئوفیلین تغییر ماهیت می دهد. تاثیر آن، تمرکز کامل و افزایش عملکرد است.”

کاپتاگون بعنوان “مخدر افراط گرایان اسلامی” شناخته می شود. چندی پیش، هواپیمای خصوصی یک شیخ اهل عربستان سعودی در لبنان با دو تن کاپتاگون توسط مقامات امنیتی متوقف شد.

دکتر دو شوئیتنر می گوید: “تولید (کاپتاگون) بسیار ساده بوده نیاز به آزمایشگاه مجهز ندارد. لزوما احتیاج به “فنه تیلین” ندارد. می توان کاپتاگون را با مخدر دیگری از جمله کوکائین ترکیب کرد.”

تروریستی که در ماه ژوئیه گروهی توریست عمدتا بریتانیایی را در تونس به گلوله بست، تحت تاثیر کاپتاگون بوده است. گفته می شود در مناطق جنگ در سوریه و عراق، استعمال این ماده توسط افراط گرایان بسیار رایج است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟

انتخابات حساس پارلمانی در کرواسی؛ نگاه زاگرب از غرب به سمت روسیه خواهد چرخید؟