Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پایتخت بلژیک زیر فشار مضاعف

پایتخت بلژیک زیر فشار مضاعف
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهر بروکسل پایتخت بلژیک، همچنان تحت تدابیر امنیتی شدید قرار دارد. احتمال می رود وضع فوق العاده ای که برای سه روز اعلام شده بود، تا روز دوشنبه آینده

آگهی

شهر بروکسل پایتخت بلژیک، همچنان تحت تدابیر امنیتی شدید قرار دارد. احتمال می رود وضع فوق العاده ای که برای سه روز اعلام شده بود، تا روز دوشنبه آینده تمدید شود. در این میان، مدارس و بسیاری از فروشگاهها همچنان تعطیل اند و مامورین امنیتی در همه جا حضور دارند..

ایوان مایور، شهردار بروکسل می گوید: “می دانیم که کیفیت زندگی در بروکسل بالاست. مملو از شادی و نوعی شوخ طبعی است که خاص بروکسل است. حضور سربازان در خارج از ساختمانها نباید تصویر دائمی بروکسل شود.”

خیابانهای بروکسل که با نزدیک شدن عید کریسمس معمولا مملو از خریدار بودند، خلوتند. پلیس بروکسل از همه جوانب مورد انتقاد قرار گرفته است. تصویر بلژیک، تصویر یک کشور خطرناک است.

نماینده فدراسیون آشپزهای بخش فرانسوی بروکسل می گوید: “حتی وزیر خارجه (بلژیک) هم از بهبود تصویر بروکسل و بلژیک در خارج صحبت می کند.”

با تعطیل بسیاری از فروشگاهها و مراکز خرید، اقتصاد متزلزل بلژیک هم می رود تا ضربه دیگری را تحمل کند. یک فروشنده مغازه در بروکسل می گوید: “این وضع هرچه بیشتر طول بکشد به ضرر کسب و کار خواهد بود. مردم نمی آیند چون به آنها اینطور گفته شده، اما حتی اگر تدابیر امنیتی برداشته شود هم، این احساس خطر در آنها باقی می ماند.”

با وجود این، مردم هنوز امیدشان را نسبت به بهبود اوضاع از دست نداده اند و امیدوارند در آینده نزدیک اوضاع به حال عادی بازگردد. یک شهروند بروکسل می گوید: “(همه چیز) به ادامه حضور پلیس و ارتش بستگی دارد زیرا این برخی را وحشتزده می کند. اما مطمئنم ظرف دو یا سه هفته دیگر، همه چیز به حال عادی باز می گردد.”

اما فعلا، با ناتوانی پلیس در یافتن یکی از تروریستهای حملات پاریس که هنوز متواری است، بازار کریسمس بروکسل متروک بنظر می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عالی‌ترین دادگاه اتحادیه اروپا مجارستان را تا زمان رعایت قوانین پناهدگی اتحادیه روزانه یک میلیون یورو جریمه کرد

وضع تعرفه واردات خودروهای الکتریکی چینی از جیلی تا تسلا و بی‌ام‌و؛ کمیسیون اروپا نرخ‌ها را اعلام کرد

از زندان‌ تا پارلمان؛ چگونه دو حبس‌کشیده به نهاد قانون‌گذاری اتحادیه اروپا راه یافتند؟