حربه داعش مبتنی بر ایدئولوژی است؛ گفتگو با یک کارشناس

حربه داعش مبتنی بر ایدئولوژی است؛ گفتگو با یک کارشناس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یورونیوز با سرژ استروت بانتز، افسر پیشین ارتش بلژیک و نماینده انستیتوی اقتصاد و صلح در بلژیک، در مورد میزان خطر موجود در این کشور گفتگو کرده است. سرژ

آگهی

یورونیوز با سرژ استروت بانتز، افسر پیشین ارتش بلژیک و نماینده انستیتوی اقتصاد و صلح در بلژیک، در مورد میزان خطر موجود در این کشور گفتگو کرده است.

سرژ استروت بانتز: خطر جدی و فوری است. مقامات مسئول اطلاعات دقیقی در مورد اشخاصی دارند که قصد حمله به ما را دارند. به همین دلیل (دولت) اعلام حداکثر خطر را کرده است. فکر می کنم اروپا متوجه شده که این قاره دیگر در صلحی که هفتاد سال در آن زندگی کرده بود، بسر نمی برد. همه جا در خطر قرار گرفته است؛ خطر در شرق، در جنوب، احتمالا از دیگر نقاط … و اروپا مستقیما آماج آن قرار گرفته است. ما اینرا در جریان مهاجران دیده ایم که خود تهدیدی بشمار نمی رود، اما این روند در اروپا جریان دارد که نمونه آن حملات تروریستی در پایتخت هایمان است. این یک هشدار به اروپاست که این وقایع در جوامع پرتوان ما هم رخ می دهد.

یورنیوز: گفته می شود تهدیدهای ناشی از داعش بر ایدئولوژی مبنتی است که ملاحظات امنیتی نمی تواند با آن مقابله کند. چه باید کرد؟

سرژ استروت بانتز: تروریسم در واقع یک تاکتیک یا فن برای تحت تاثیر قرار دادن سیاستمداران و افکار عمومی است. نباید با تاکتیک و فن جنگید. باید دو اقدام را در جامعه مان انجام دهیم: نابرابری و بی عدالتی را در اروپا از میان ببریم، و با افراط گرایی مبارزه کنیم. در عین حال باید در خارج از مرزهایمان حضور داشته باشیم. باید با تهدیدهای جاری و مستقیم داعش هم روبرو شویم. به همین دلیل، اقدام نظامی سازمان داده شده نیز باید انجام گیرد. از سوی دیگر، باید یا فعالانه یا حداقل با اقدامات حمایتی، جوامع را در همسایگی اروپا تقویت کرد تا بتوانند در آینده در صلح زندگی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت اتحادیه اروپا با نخستین قانون مبارزه با خشونت علیه زنان؛ بر سر تعریف تجاوز جنسی توافق نشد

توافق بر سر «تقویت» حوزه شنگن؛ کمیسیون اروپا استقبال کرد

توضیحات خواهر دیپلمات سوئدی به یورونیوز درباره نحوه تماس با او در اوین: یوهان مهره بازی سیاسی شده