Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آیا ستاره اَبَر زن اروپا، در حال افول است؟

آیا ستاره اَبَر زن اروپا، در حال افول است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اَبَرزن اروپا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، قدرت کشورش را برای مبارزه با یک بحران ویرانگر مالی، بحران مهاجران، و بحرانی در اتحادیه اروپا به کار بسته

آگهی

اَبَرزن اروپا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، قدرت کشورش را برای مبارزه با یک بحران ویرانگر مالی، بحران مهاجران، و بحرانی در اتحادیه اروپا به کار بسته است.

اما اوج گرفتن بحران مهاجران از محبوبیت او کاسته، صنعت خودروسازی آلمان گرفتار رسوایی شده و راستگرایی هم در حال اوج گرفتن است.

درحالیکه نشست پاریس درباره وضعیت آب و هوایی جهان در راه است و بریتانیا به فکر خروج از اتحادیه اروپاست، مشکلات داخلی می تواند از قدرت مرکل بکاهد.

اگر زنی که آلمانی ها او را «موتی» می نامند به درد سر افتاده است، اروپا چطور؟ حتی در جناح خانگی او هم آشوبی برپاست. اگر رهبر اروپا مرکل نباشد، پس چه کسی باشد؟

یو لاینِن، عضو کمیته روابط بین المللِ پارلمان اروپا و عضو حزب سوسیال دموکرات که بخشی است از ائتلاف بزرگ احزاب آلمان و همچنین پیتر کِلِپ یکی از اعضای پژوهشکده سیاسی مستقلِ «اروپای باز» به همراه استیون براون، سردبیر هفته نامه اینترنتی «سیاست اروپا» مهمانان برنامه این هفته بیست و پنج ثانیه هستند و به پرسشهای کریس برنز خبرنگار یورونیوز در این باره پاسخ می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟