Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

وضعیت بحرانی مهاجران در منطقه بالکان

وضعیت بحرانی مهاجران در منطقه بالکان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک اردوگاه پناهجویان در اسلوونی سه شنبه شب طعمه آتش شد. در پی این حادثه که علت آن هنوز اعلام نشده٬ ساکنان اردوگاه برژیتسه در نزدیکی مرز کرواسی تخلیه

آگهی

یک اردوگاه پناهجویان در اسلوونی سه شنبه شب طعمه آتش شد. در پی این حادثه که علت آن هنوز اعلام نشده٬ ساکنان اردوگاه برژیتسه در نزدیکی مرز کرواسی تخلیه شدند.

حدود ۳۵۰۰ پناهجو در این منطقه سه شنبه شب را در سرما گذراندند. تعدادی از آنها نیز با عبور از رودخانه خود را به مرز نزدیک کردند.

بیش از ۲۰ هزار مهاجر و پناهجو طی چهار روز گذشته با گذشتن از صربستان و کرواسی خود را به اسلوونی رسانده اند تا از آنجا راهی اتریش شوند.

وضعیت بحرانی پناهجویان در منطقه بالکان٬ کمیسیون اروپا را واداشت تا یکشنبه آینده با حضور رهبران آلمان٬ اتریش٬ بلغارستان٬ کرواسی٬ یونان٬ مجارستان٬ رومانی٬ مقدونیه٬ صربستان و اسلوونی در بروکسل نشستی فوق العاده برگزار کند.

این در حالی است که پارلمان اسلوونی به منظور کنترل بیشتر مرزها روز چهارشنبه قانونی را به تصویب رسانده که به ارتش اجازه می دهد تا به پلیس مرزی این کشور کمک کند.

احزاب مخالف در اسلوونی با انتقاد از دولت می گویند این کشور به منظور جلوگیری از ورود مهاجران باید به پیروی از مجارستان در امتداد مرز مشترک با کرواسی حصار بکشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دهها پناهجو از ایتالیا به سوئد و فنلاند اعزام شدند

بحران پناهجویان؛ ارتش اسلوونی برای اداره مرزها به کمک پلیس این کشور آمد

لایحه جنجالی «عامل کشور خارجی» در گرجستان قانون ‌شد؛ آرزوی پیوستن به اتحادیه اروپا چه می‌شود؟