کمیسیون اروپا: اعضای اتحادیه اروپا به وعده خود برای کمک به صنوق مهاجران عمل کنند

کمیسیون اروپا: اعضای اتحادیه اروپا به وعده خود برای کمک به صنوق مهاجران عمل کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سیل پناهجویان به اروپا بار دیگر موضوع کنفرانس سران اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه خواهد بود. در کنفرانس پیشین، اعضای اتحادیه وعده دادند مبلغ یک میلیارد

آگهی

سیل پناهجویان به اروپا بار دیگر موضوع کنفرانس سران اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه خواهد بود. در کنفرانس پیشین، اعضای اتحادیه وعده دادند مبلغ یک میلیارد و هشتصد هزار یورو به صندوق کمک به آوارگان سوریه کمک کنند، اما تنها چند کشور به قول خود وفا کرده اند.

یک روز پیش از آغاز کنفرانس سر ان در بروکسل، فرانتس تیمرمن، معاون اول کمیسیون اروپا در اعتراض گفت: “این برعهده کشورهای عضو است که فردا با صراحت با یکدیگر صحبت و نیز به وعده ای که در روز بیست و سوم سپتامبر دادند عمل کنند. کمیسیون بر این امر تاکید دارد. فردا این پیام ژان کلود یونکر خواهد بود: بسیار حرف زده اید، وقت اقدام است.”

از سوی دیگر، مقررات اتحادیه اروپا می گوید پناهجو باید در نقطه ورود اسکان یابد. بسیاری از کشورهای عضو این مقررات را به باد انتقاد گرفته اند. در این میان، ایجاد پستهایی که به تقاضای آوارگان رسیدگی می کند در ایتالیا و یونان آغاز به کار می کنند، هر چند که تعدادشان نسبت به تعداد پناهجویان اندک است.

قرار است یکصد و شصت هزار پناهنده در سراسر اروپا اسکان داده شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد