Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

سخنرانی سالیانه رییس کمیسیون اروپا

سخنرانی سالیانه رییس کمیسیون اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نطق سالیانه رئیس کمیسیون اروپا در پارلمان اروپا یکی از مهمترین وقایع سال در مدیریت اتحادیه اروپا محسوب می شود. در مورد ژان کلود یونکر، این نخستین

آگهی

نطق سالیانه رئیس کمیسیون اروپا در پارلمان اروپا یکی از مهمترین وقایع سال در مدیریت اتحادیه اروپا محسوب می شود. در مورد ژان کلود یونکر، این نخستین باری بود که او در این جایگاه، نطق سالیانه رئیس کمیسیون را ارائه می کرد.

رسم نطق سالیانه در سال ۲۰۰۹ میلادی و با الهام از نطق سالیانه رئیس جمهور آمریکا بدعت گذاشته شد. این سنتی است که در اروپا اهمیت روزافزونی می یابد. امسال بویژه از آن جهت اهمیت دارد که اروپا باید با چالشهایی از قبیل بحران مالی یونان، مهاجرت و شکاف میان اتحادیه اروپا روبرو شود.

برای تحلیل بیشتر اظهارات ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، نظر سوفیا اینت ولد، معاون گروه لیبرالهای پارلمان اروپا را در مورد پیشنهادهای او برای اسکان ۱۶۰ هزار مهاجر در اتحادیه اروپا جویا شده ایم:

سوفیا اینت ولد: فکر می کنم (این پیشنهادها) بیش از اندازه بلندپروازانه است. اما اینکه کافی است یا نه، باید منتظر تعداد نهایی مهاجر به اروپا بود. این یک گام به جلوست. حال نیازمند حمایت کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستیم که تاکنون از آن بی بهره بوده ایم. بسیار جای شگفتی است که رهبران اروپا از شرکت در یک اجلاس فوق العاده در مورد مهاجران خودداری کرده اند.

یورونیوز: آیا می توان در مقابل موج مهاجر به اروپا، امنیت شهروندان را تضمین کرد؟

سوفیا اینت ولد: بدون تردید (درمیان آنها) بزهکار و تروریست بالقوه هم وجود دارد. اما میدانید که در میان شهروندان اروپا هم اینها وجود دارند. در همان روزهایی که آلمانها در ایستگاه قطار مونیخ از آوارگان استقبال می کردند، گروههای افراط گرا مراکز آنها را به آتش می کشیدند. جامعه همواره با خطر روبروست.

یورونیوز: ما از پیشنهاد برای یک نظام جدید قانونی برای مهاجرت صحبت می کنیم. از کمیسیون اروپا چه انتظاری دارید؟

سوفیا اینت ولد: مهاجران بسیاری از کشورهای غرب بالکان پناه جسته اند، اما کسانی هم از کشورهای آفریقایی به امید یافتن کار به اروپا مهاجرت کرده اند که کاملا موجه است. برای این گروه راه قانونی برای اسکان در اروپا وجود ندارد. ما به گروه اول پناه می دهیم، اما باید برای کسانیکه برای کار و شرکت در امور اجتماعی به اروپا می آیند، هم جا باز کنیم.

یورونیوز: به نظر شما نطق آقای یونکر چه کمبودی داشت؟

سوفیا اینت ولد: این کمبود نه در اظهارات آقای یونکر، بلکه درغیبت آقای توسک از پارلمان بود. کشورهای اتحادیه اروپا در سال ۱۹۹۹ بروی یک سیاست واحد پناهندگی توافق کردند…در کنفرانس سران “تامپر”. اما این توافق هرگز به مرحله عمل گذاشته نشد. کمبود، فقدان شجاعت و قدرت رهبری سران کشورهای عضو است. اینکه امروز سیاست کاملی در مورد مهاجرت وجود ندارد بخاطر ده سال احساسات ضد اتحادیه اروپا و ضد مهاجر است. شسته شدن جسد یک کودک به ساحل ترکیه، یک تصادف نبود، بلکه نتیجه سیاستهای منتخب (رهبران اروپا) بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاه مردم و دولتمردان اروپایی به موضوع مهاجرت به این قاره

درگیری تازه پلیس با صدها پناهجو در مرز مجارستان با صربستان

نگرانی آلمان از کمبود امکانات کشور برای پذیرایی از انبوه پناهجویان