Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

درگیری تازه پلیس با صدها پناهجو در مرز مجارستان با صربستان

درگیری تازه پلیس با صدها پناهجو در مرز مجارستان با صربستان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها پناهجو سه شنبه شب به صف نیروهای پلیس در مجارستان هجوم بردند به طوری که وضعیت در اردوگاه موقت روسکه در نزدیکی مرز صربستان از کنترل مقامات مجاری

آگهی

صدها پناهجو سه شنبه شب به صف نیروهای پلیس در مجارستان هجوم بردند به طوری که وضعیت در اردوگاه موقت روسکه در نزدیکی مرز صربستان از کنترل مقامات مجاری خارج شد.

پناهجویان که بیشترشان سوری، عراقی و افغان هستند، تمایلی به ماندن در اردوگاه های موقت ندارند و می خواهند که هر چه سریع تر به بوداپست و از آنجا به آلمان بروند.

نماینده کمیساریای عالی پناهندگان می گوید: «در روزهای آینده ما یک مرکز ترانزیت در اینجا ایجاد می کنیم. چادر برپا می کنیم و به مردم پتو، غذا و آب می دهیم. ما با مقامات محلی هم همکاری می کنیم تا مراحل انتظار برای انگشت نگاری کوتاه تر شود.»

کمیساریای عالی پناهندگان از دولت مجارستان خواسته است تا شرایط را برای هزاران پناهجوی دیگری که به این کشور وارد می شوند آماده کند.

پناهجویان می خواهند که مراحل ثبت نام آنها در مراکز ترانزیت یا انتقال هر چه سریع تر انجام شود تا آنان بتوانند بعد از آن به سفر خود به آلمان ادامه دهند. پلیس کسانی را که قصد فرار از اردوگاه دارند تعقیب می کند.

یک پناهجو می گوید: « من نمی خواهم اینجا بمانم. بگذارید پیاده از اینجا برویم یا این که آزادانه با اتوبوس یا تاکسی به طرف غرب سفر کنیم.»

دولت مجارستان قصد دارد تا برای جلوگیری از ورود بی رویه پناهجویان، کار حصارکشی مرزی با صربستان را در ماه سپتامبر ادامه بدهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاه مردم و دولتمردان اروپایی به موضوع مهاجرت به این قاره

درگیری تازه پلیس با صدها پناهجو در مرز مجارستان با صربستان

نگرانی آلمان از کمبود امکانات کشور برای پذیرایی از انبوه پناهجویان