نگرانی آلمان از کمبود امکانات کشور برای پذیرایی از انبوه پناهجویان

نگرانی آلمان از کمبود امکانات کشور برای پذیرایی از انبوه پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت آلمان می گوید، هر آنچه که بتواند برای پناهجویان سوری که به این کشور آمده اند انجام می دهد، اما با سرد تر شدن هوا و افزایش تعداد پناهجویان،

آگهی

دولت آلمان می گوید، هر آنچه که بتواند برای پناهجویان سوری که به این کشور آمده اند انجام می دهد، اما با سرد تر شدن هوا و افزایش تعداد پناهجویان، سیاستمداران این کشور ضمن ابراز نگرانی از دیگر کشورهای اروپایی نیز خواسته اند تا تعداد بیشتری از پناهجویان را بپذیرند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان که روز گذشته نیز از در نظر گرفتن بودجه ای برای کمک به پناهجویان سخن گفته بود، روز سه شنبه گفت: «سوئد و آلمان بر این باورند که سهمیه ثابت و یا ثبت ارقام پناهجویان بسیار ضروری است، برای کسانی که واقعاً حق پناهندگی دارند و کسانی که بر اساس قوانین و اصول اتحادیه اروپا و کاملاً منصفانه توزیع شوند. متأسفانه ما از این واقعیت بسیار دور هستیم و باور داریم که در این بخش چیزی باید تغییر کند.»

در حال حاضر، صدها پناهجو در مرکز نمایشگاه شهر مونیخ اسکان داده شده اند. تعداد پناهجویانی که طی هفته گذشته و تا روز دوشنبه به آلمان رسیده اند حدود ۲۳ هزار تن ذکر شده که بر اساس گزارش ها، ۴ هزار تن از این افراد روز دوشنبه از مجارستان و اتریش به مونیخ رسیده اند.

مقام های رسمی آلمان می گویند، پناهجویان پس از ثبت نام و مشخص شدن وضعیت هویت آنها به دیگر شهرها فرستاده می شوند تا مراحل پناهندگی آنها انجام گیرد.

دولت آلمان از ظرفیت سالانه کشورش برای پذیرش سالانه ۵۰۰ هزار پناهجو خبر داده اما پیش بینی می شود، تعداد پناهجویان در این کشور در سال ۲۰۱۵ حدود ۸۰۰ هزار تن باشد که ۴ برابر بیش از رقم ثبت شده در سال ۲۰۱۴ است.

به گزارش سازمان ملل متحد، در حال حاضر حدود ۳۰ هزار پناهجو در جزایر یونان در انتظار ورود به اروپا هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پروژه هوافضای آلمان؛ چطور می‌توان در عرض ۶۰ روز با خوابیدن روی تخت ۱۸ هزار یورو درآمد داشت؟

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟