Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وضعیت متقاضیان پناهندگی در بلژیک

وضعیت متقاضیان پناهندگی در بلژیک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کشور کوچک بلژیک مانند بقیه کشورهای اروپای غربی هر روز شاهد افزایش آمار متقاضیان پناهندگی است. تنها در صبحگاه روز چهارشنبه بیش از ۴۰۰ پناهجو قصد ورود

آگهی

کشور کوچک بلژیک مانند بقیه کشورهای اروپای غربی هر روز شاهد افزایش آمار متقاضیان پناهندگی است. تنها در صبحگاه روز چهارشنبه بیش از ۴۰۰ پناهجو قصد ورود به اداره مهاجرت و ثبت تقاضای خود را داشتند.

احمد، شهروند عراق است. او که هزاران کیلومتر از زادگاهش دور شده درباره شرایط کنونی خود گفت: «از دیروز که رسیدم بدون آب و غذا هستم و روی زمین می خوابم. تصور ما از اروپا چیز دیگری بود. فکر می کردیم متفاوت باشد.»

لوییک ورهیین، گزارشگر یورونیوز در بروکسل اوضاع پناهجویان را چنین توصیف می کند: «اداره مهاجرت برای متقاضیان دو صف تعیین کرده است. صف افرادی که دیروز رسیدند و نوبت گرفتند و حالا در اولویت هستند و صف دیگر برای متقاضیانی که امروز رسیدند. این افراد باید در خیابان صبر کنند تا شاید تا فردا نوبتشان فرا برسد.»

بی ثباتی بلند مدت در شمال آفریقا و خاورمیانه عامل اصلی افزایش موج مهاجرت است. پناهجویان یا راه دریای مدیترانه را برای رسیدن به خاک قاره سبز انتخاب می کنند یا ترجیح می دهند از مسیر زمینی و کشور مجارستان به سمت اروپای غربی بیایند.

تریستان ویبولت، وکیل حقوق بشری درباره معایب قوانین پناهندگی اظهار داشت: «اکثر مهاجران تلاش می کنند به کشوری بروند که در آنجا اعضای خانواده یا دوستانشان زندگی می کنند. قوانین پناهندگی این شاخص را مدنظر قرار نمی دهد.»

بر اساس قوانین اروپایی، پناهجویان باید در نخستین کشور عضو پیمان دوبلین تقاضای پناهندگی خود را ارائه کنند، ولی این اصل توسط برخی از مهاجران و کشورها رعایت نمی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فردی در پیوند با قتل پناهجوی نوجوان افغان در بلژیک دستگیر شد

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟