فردی در پیوند با قتل پناهجوی نوجوان افغان در بلژیک دستگیر شد

فردی در پیوند با قتل پناهجوی نوجوان افغان در بلژیک دستگیر شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هویت فرد بازداشت شده اعلام نشده است، اما پلیس می‌گوید مظنون «بسیار جوان» بوده و به «قتل عمد» متهم شده است.

آگهی

در پی قتل یک پناهجوی نوجوان افغان در یک کمپ پناهجویان در جنوب بلژیک، یک نفر به دست پلیس این کشور بازداشت شد.

عصر سه‌شنبه ۶ فوریه (۱۷ بهمن/دلو) درگیری بین چند پناهجو در یک کمپ پناهجویان واقع در شهر «پاندروم» بلژیک منجر به مرگ یک پناهجوی ۱۷ ساله افغان شد. به گفته پلیس، افراد درگیر در این دعوای دست‌جمعی از ملیت‌‌های متفاوت هستند و هیچ کدام به زبان فرانسه آشنایی ندارند.

مقتول بر اثر اصابت چند ضربه با یک شی تیز و برنده به ناحیه قلبش به بیمارستان منتقل شد، اما تلاش پزشکان برای نجات جان او نتیجه‌بخش نبود و او ساعتی پس از بروز حادثه درگذشت. یک مقام پلیس محلی در شهر نامور بلژیک می‌گوید: «هنوز معلوم نیست با چاقو، قیچی یا وسیله دیگری به مقتول آسیب وارد شده ولی یک از این ضربات منجر به مرگ قربانی شده است».

در پی این اتفاق سه نفر به دست پلیس محلی بازداشت شدند. دو نفر از این افراد ساعاتی پس از دستگیری آزاد شدند، اما یکی از آنان همچنان به ظن قتل در بازداشت به سر می‌برد. هویت فرد بازداشت شده اعلام نشده است، اما پلیس می‌گوید مظنون «بسیار جوان» بوده و به «قتل عمد» متهم شده است.

هروه رگو، مدیر منطقه‌ای فدازیل (آژانس فدرال پذیرش پناهجویان) که مدیریت کمپ یاد شده را در دست  دارد، گفت: «در کمپ نیز مانند هر اجتماع دیگری هر از چند گاهی بین افراد، اختلاف پیش می‌آید. اما به طور کلی مواردی از این دست نادر است. سعی ما همیشه بر این است که کارکنان این کمپ برای مدیریت چنین موقعیت‌هایی از حمایت کافی برخوردار باشند».

قرار است تنها مظنون بازداشت شده این قتل روز جمعه در دادگاه غیر‌علنی حاضر شود.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خانواده بلژیکی که پناهجویان را از پارک به خانه آورد

فراگیرشدن میزبانی از پناهجویان نمادی علیه اروپای مهاجرستیز

وضعیت متقاضیان پناهندگی در بلژیک