سرآغاز طرح عظیم سرمایه گذاری در اروپا

سرآغاز طرح عظیم سرمایه گذاری در اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز چهارشنبه، رئیس و معاون کمیسیون اروپا همراه با رئیس بانک سرمایه گذاری اروپا طرح سرمایه گذاری در اروپا را به امضاء رساندند. بر اساس این طرح، مبلغ ده میلیارد یورو به چهل و پنج پروژه مختلف عمرانی اعطا

آگهی

روز چهارشنبه، رئیس و معاون کمیسیون اروپا همراه با رئیس بانک سرمایه گذاری اروپا طرح سرمایه گذاری در اروپا را به امضاء رساندند. بر اساس این طرح، مبلغ ده میلیارد یورو به چهل و پنج پروژه مختلف عمرانی اعطاء خواهد شد.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت: “ما نیازمند یک طرح سرمایه گذاری مثل آنچه هم اکنون امضاء کرده ایم هستیم زیرا شاخص سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا – در تمام کشورهای عضو – کاهش یافته است. برای مثال، در آلمان میزان سرمایه گذاری خصوصی از سال هزار و نهصد و نود و یک تا دو هزار و سیزده، پنجاه و دو درصد افت کرده است.”

تاکنون کشورهای عضو اتحادیه، به صندوق سرمایه گذاریهای استراتژیک اروپا بیش از چهل و دو میلیارد یورو پرداخت کرده اند. این پرداختها برای سرمایه گذاری در داخل خود این کشورها با وامهای افزون، کمکهای فنی و تضمین های بانک مرکزی اروپاست. انتظار می رود واحدهای بازرگانی کوچک نیز از این پروژه مستفید شوند.

ورنر هویر، رئیس بانک سرمایه گذاری اروپا افزود: “سرمایه گذاری در اروپا به قهقرا رفته است. در ضمن، پس رفت اروپا در اختراعات نتیجه صرف هزینه اندک بروی آموزش و پژوهش است. ما تنها از طریق ترغیب سرمایه گذاری خصوصی قادر به حل این مسئله هستیم.

از اختراعات و علوم گذشته، بخش اعظم این سرمایه ها صرف پروژه های عمرانی از جمله راه سازی، وسائل نقلیه عمومی و ترابری خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت اتحادیه اروپا با نخستین قانون مبارزه با خشونت علیه زنان؛ بر سر تعریف تجاوز جنسی توافق نشد

توافق بر سر «تقویت» حوزه شنگن؛ کمیسیون اروپا استقبال کرد

توضیحات خواهر دیپلمات سوئدی به یورونیوز درباره نحوه تماس با او در اوین: یوهان مهره بازی سیاسی شده