کمیسیون اروپا موارد ارجاع به پارلمان و در نتیجه مقررات در اتحادیه اروپا را کاهش می دهد

کمیسیون اروپا موارد ارجاع به پارلمان و در نتیجه مقررات در اتحادیه اروپا را کاهش می دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

"پارلمان اروپا باید کمتر حرف بزند و بیشتر ارزیابی کند"...این عبارتی است که فرانس تیمرمن، معاون کمیسیون اروپا در توجیه اقدامی گفته است که تعداد طرحهای مقرراتی کمیسیون اروپا به پارلمان را از حدود یکصد

آگهی

فرانس تیمرمن، معاون کمیسیون اروپا خواهان آن شده که تعداد طرحهای مقرراتی کمیسیون اروپا به پارلمان را از حدود یکصد طرح در سال به بیست و سه طرح کاهش می دهد. تنها از طریق این طرحها و پیشنهادهای کمیسیون است که پارلمان اروپا می تواند آنها را مورد ارزیابی قراربدهد و برخی را تبدیل به قانون کند.

آقای تیمرمن افزود: “من از بابت مخالفان اتحادیه اروپا نگران نیستم زیرا آنها در اشتباهند. نگران آنم که آنها بعضی اوقات درست می گویند… و اگر درست بگویند، باید به نگرانیهایشان رسیدگی کرد. اگر شرکتهای کوچک و متوسط شکایت می کنند که کار ما (قوانین و مقررات) پیچیده یا غیر قابل اجراست، باید به شکایاتشان رسید.”

اما برخی از نمایندگان پارلمان اروپا ضمن مخالفت با آقای تیمرمن گفته اند طرح کاهش مقررات از طرف کمیسیون اروپا در تلاش حمایت از شرکتهای چند ملیتی است.

فیلیپ لامبر، نماینده گروه سبزها گفت: “اگر به متن این طرح و پرونده های فدراسیون بازرگانان اروپا و نیز نامه های اتاق بازرگانی آمریکا به کمیسیون اروپا نگاه کنید، می بینید که تشابهات شگفت انگیزی دارند. بنابراین، آنچه تیمرمن می کند – حتی اگر به خودش سوسیالیست بگوید – اعمال اراده شرکتهای بین المللی است که اینها نمایندگانش هستند.”

گروهی از سازمانهای غیردولتی می گویند کاهش مقررات دست تولیدکنندگان عمده را برای استفاده از مواد شیمیایی خطرناک در کالاهای مصرفی و مواد غذایی باز می گذارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود