Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اختلاف در میان وزرای خارجه اتحادیه اروپا بر سر سهمیه اسکان مهاجران

اختلاف در میان وزرای خارجه اتحادیه اروپا بر سر سهمیه اسکان مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پایان اجلاس یکروزه وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل، کشورهای عضو در مورد نحوه مقابله با قاچاقچیان مهاجرین غیرقانونی به اروپا و اقدامات نظامی برای غرق قایقهای قاچاقچیان مهاجرین توافق کردند. اما،

آگهی

در پایان اجلاس یکروزه وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل، کشورهای عضو در مورد نحوه مقابله با قاچاقچیان مهاجرین غیرقانونی به اروپا و اقدامات نظامی برای غرق قایقهای آنها توافق کردند، اما موارد اختلاف بسیاری درمورد نحوه و سهمیه اسکان مهاجرین برجای خود باقی است.

دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفته است آماده است در صورت تمایل اتحادیه اروپا، در امر مقابله نظامی با قاچاقچیان وارد عمل شود.

فدریکا موگرینی، رئیس اداره خارجه اتحادیه گفت: “انهدام قایقها آنقدر مهم نیست که از میان بردن شبکه کار قاچاقچیان.”

در این میان، وزیر خارجه اسپانیا گفته است با توجه به شاخص بالای بیکاری در این کشور و مشکلاتی که اسپانیا ، خود، در مقابله با مهاجرین غیرقانونی از آفریقا دارد، پذیرش سهمیه بیشتری از مهاجرین برای این کشورغیر قابل قبول است.

خوزه مانوئل گارسیا مارگایو گفت: “من با سهمیه ای که پیشنهاد شده مخالفم. باید چهارچوبی در نظر گرفته شود که در آن ظرفیت هر کشور عضو تعیین گردد.”

در همراهی با اسپانیا و فرانسه، وزیر خارجه ایتالیا در مخالفت با نظر سهمیه اسکان مهاجرین گفت: “من مذاکرات بسیار سختی را قبل از شورای وزرای کشور (اتحادیه) پیش بینی می کنم، اما دستور جلسه کمیسیون مناسب بود. این گامی است به جلو. درمورد بازگرداندن مهاجرین هم به نتایج خوبی رسیده ایم.”

نتیجه کنفرانس روز دوشنبه در کنفرانس سران اتحادیه در ماه آینده به بحث گذاشته خواهد شد. تا آن هنگام، نتیجه رای شورای امنیت هم در مورد استفاده از نیروی نظامی در منطقه روشن می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد

گزارش عفو بین الملل از شرایط پناهجویان در لیبی

واکنش های مختلف به فاجعه انسانی در دریای مدیترانه