۱۶ پیشنهاد کمیسیون اروپا برای ایجاد بازار مشترک دیجیتال

۱۶ پیشنهاد کمیسیون اروپا برای ایجاد بازار مشترک دیجیتال
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه ۱۶ پیشنهادش را برای ایجاد بازار مشترک دیجتال ارائه کرد. آسانتر کردن خریدهای آنلاین از کشورهای مختلف و برداشتن حق انحصاری

آگهی

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه ۱۶ پیشنهادش را برای ایجاد بازار مشترک دیجتال ارائه کرد. آسانتر کردن خریدهای آنلاین از کشورهای مختلف و برداشتن حق انحصاری کشورها در زمینه کنترل داده ها از جمله پیشنهادهای مطرح شده هستند.

آندروس آنسپیر، معاون رئیس بخش بازار دیجیتال گفت: «حدود ۱۰۰ میلیون شهروند اروپایی می خواهند از خانه هایشان به تمام بازار دیجیتال کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نظیر بازار فیلم، موسیقی و کتاب دسترسی داشته باشند، اما به علت محدودیتها نمی توانند.» در حال حاضر بازار آنلاین اروپا تحت کنترل شرکتهای آمریکایی است. این شرکت ها بیش از ۵۴ درصد بازار را در اختیار دارند. همچنین سهم شرکتهایی که تنها درون یک کشور اروپایی کار می کنند ۴۲ درصد است.

آندروس آنسپیر، معاون رئیس بخش بازار دیجیتال اظهار داشت: «متاسفانه بازار مشترک در اتحادیه اروپا وجود ندارد. ۲۸ بازار کوچک با ۲۸ نوع قانون جداگانه داریم که موجب ایجاد موانع بین کشورها شده است.»

برخی از نمایندگان پارلمان معتقدند که حق تالیف و مسائلی که به قانون کپی رایت مربوط می شود باید در قوانین بازار مشترک دیجتال گنجانده شود.

ژولیا ریدا، نماینده آلمانی پارلمان اروپا در این زمینه بیان کرد: «تمایل یونکر به شکست انحصار کشورهای در ارتباط با قانون کپی رایت در بین این پیشنهادها دیده نمی شود. بیش از حد محتاطانه است.»

چند هفته پیش، کمیسیون اروپا شرکت آمریکایی گوگل را به نقض مقررات رقابت عادلانه متهم کرد.

در نشست آینده سران اتحادیه اروپا در ماه ژوئن، پیشنهادهای کمیسیون به بحث گذاشته خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد