Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتحادیه اروپا خواهان اصلاحات بیشتر در اوکراین است

اتحادیه اروپا خواهان اصلاحات بیشتر در اوکراین است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روسای شورا و کمیسیون اروپا به رئیس جمهور اوکراین گفته اند که پیش شرط عضویت این کشوردر اتحادیه اروپا، اعمال اصلاحات بیشتر است.

آگهی

در جریان مذاکرات سران میان روسای کمیسیون و شورای اتحادیه اروپا، و پترو پوروشنکو، رئیس جمهور اوکراین، آقای پوروشنکو خواهان تصویری روشن از افق عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا شد.

در پاسخ، دونالد توسک، رئیس شورای اروپا گفت این برعهده اوکراین است که شرایط عضویت در اتحادیه را بوجود بیاورد: “اروپا نمی تواند کار شما را برایتان انجام دهد. این تنها بر عهده شما ملت، دولت و پارلمان اوکراین است که از اوکراین کشوری خوشبخت و مبتنی بر عدالت بسازند و ما هم تا آنجا که ممکن است به شما کمک خواهیم کرد.”

اما، آقای پوروشنکو بر این نکته تاکید کرد که کشورش در جهت دستیابی به بسیاری از موارد توافق شده برای اصلاحات گام برمی دارد. او گفت: “ما خواهان ارزیابی بیطرفانه اقدامات تیم اوکراین هستیم. این نظریه که اوکراین در اعمال اصلاحات کند است، بیطرفانه نیست و صحت ندارد.”

رئیس شورای اتحادیه اروپا در جریان دیدار از کی یف، پایتخت اوکراین، بیاد قربانیان تظاهرات خونین میدان، دسته گلی در محل تظاهرات نهاد.

گزارشگر یورونیوز در کی یف می گوید: «اتحادیه اروپا هنوز طرحی سیاسی برای کاهش ناآرامیها در “دونباس” ندارد، و قصد ندارد به تقاضای آقای پوروشنکو برای اعزام یک نیروی حافظ صلح به اوکراین پاسخ مثبت بدهد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟

نتایج یک تحقیق: نارضایتی اروپایی‌ها از دموکراسی درحال افزایش است