دیدار وزیر خارجه کوبا با فدریکا موگرینی

دیدار وزیر خارجه کوبا با فدریکا موگرینی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا و کوبا مصمم هستند تا پایان سال جاری میلادی همکاری های دوجانبه خود را افزایش دهند. برونو رودریگز، وزیر خارجه کوبا که بروکسل آمده روز

آگهی

اتحادیه اروپا و کوبا مصمم هستند تا پایان سال جاری میلادی همکاری های دوجانبه خود را افزایش دهند. برونو رودریگز، وزیر خارجه کوبا که بروکسل آمده روز چهارشنبه با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

آقای رودریگز درباره این دیدار گفت: «به نظرم پیشرفتهای حاصل شد و گام های مثبتی در جهت احترام متقابل و همکاری سازنده برداشته شد، همکاری های که موجب تقویت روابط دوجانبه میان اتحادیه اروپا و کوبا خواهد شد.»

رمون خاورحی، نماینده اسپانیایی پارلمان اروپا معتقد است که روابط با جهان غرب باعث تغییر ساختار کشور کوبا خواهد شد. او اظهار داشت: «دمکراسی و حقوق بشر در کوبا گسترش پیدا خواهد کرد، زیرا این کشور در حال باز کردن درهایش و امضای توافقنامه با آمریکا و اروپاست. مسافرت به این کشور بیشتر و درهای بازار تکنولوژی و اقتصادیش گشوده می شود. این اقدامات باعث پیوستن کشور سوسیالیست کوبا به قوانین دمکراتیک خواهد شد.»

روند نزدیکی کوبا به کشورهای غربی پس از دیدار تاریخی باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا با رائول کاسترو، رهبر کوبا، تسریع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»