Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دیدار وزیر خارجه کوبا با فدریکا موگرینی

دیدار وزیر خارجه کوبا با فدریکا موگرینی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا و کوبا مصمم هستند تا پایان سال جاری میلادی همکاری های دوجانبه خود را افزایش دهند. برونو رودریگز، وزیر خارجه کوبا که بروکسل آمده روز

آگهی

اتحادیه اروپا و کوبا مصمم هستند تا پایان سال جاری میلادی همکاری های دوجانبه خود را افزایش دهند. برونو رودریگز، وزیر خارجه کوبا که بروکسل آمده روز چهارشنبه با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

آقای رودریگز درباره این دیدار گفت: «به نظرم پیشرفتهای حاصل شد و گام های مثبتی در جهت احترام متقابل و همکاری سازنده برداشته شد، همکاری های که موجب تقویت روابط دوجانبه میان اتحادیه اروپا و کوبا خواهد شد.»

رمون خاورحی، نماینده اسپانیایی پارلمان اروپا معتقد است که روابط با جهان غرب باعث تغییر ساختار کشور کوبا خواهد شد. او اظهار داشت: «دمکراسی و حقوق بشر در کوبا گسترش پیدا خواهد کرد، زیرا این کشور در حال باز کردن درهایش و امضای توافقنامه با آمریکا و اروپاست. مسافرت به این کشور بیشتر و درهای بازار تکنولوژی و اقتصادیش گشوده می شود. این اقدامات باعث پیوستن کشور سوسیالیست کوبا به قوانین دمکراتیک خواهد شد.»

روند نزدیکی کوبا به کشورهای غربی پس از دیدار تاریخی باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا با رائول کاسترو، رهبر کوبا، تسریع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟