ممانعت از ورود اقلام خطرناک به بازارهای اروپا

ممانعت از ورود اقلام خطرناک به بازارهای اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا می گوید مقامات مسئول در ممانعت از ورود اقلام خطرناک بویژه از چین به بازارهای اروپا موفق بوده اند. در سال گذشته، اداره هشدار فوری اتحادیه اروپا، تعداد دو هزار و چهارصد و سی و پنج هشدار د

آگهی

کمیسیون اروپا می گوید مقامات مسئول در ممانعت از ورود اقلام خطرناک به بازارهای اروپا موفق بوده اند. در سال گذشته، اداره هشدار فوری اتحادیه اروپا، تعداد دو هزار و چهارصد و سی و پنج هشدار در مورد اقلام خطرناک به کشورهای عضو ارسال کرد.

شاخص اقلام خطرناک در بازارهای اروپا نسبت به سال پیش از آن، سه درصد افزایش یافته است، اما کمیسیون می گوید توانایی مقابله با آنرا دارد.

ورا یورووا، کمیسر اتحادیه اروپا در حمایت از مصرف کننده می گوید: “کمیسیون اروپا همه روزه از مقامات کشورهای عضو اطلاعات مربوط به اقلام خطرناکی را که در بازارهایشان یافته اند دریافت کرده و سپس آنرا به تمام کشورهای اتحادیه ابلاغ می کند تا آنها را از بازارهایشان جمع کنند.”

حدود شصت و چهار درصد این اقلام از چین وارد اروپا می شود. اسباب بازی کودکان، کفش، محصولات مخصوص خردسالان و پارچه بیش از نیمی از این اقلام را تشکیل می دهند که در ساخت آنها مواد شیمیایی خطرناک به کار رفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی اختصاص با رئیس شورای اروپا؛ «روسیه با بی‌تفاوتی در بحران قره‌باغ به ارمنی‌ها خیانت کرد»

واردات نفت ۸۲ درصد و گاز ۵۱ درصد از روسیه به اتحادیه اروپا کاهش یافت

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟