احساسات ضد یهود در فرانسه چند برابر شده است

احساسات ضد یهود در فرانسه چند برابر شده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در شب انتخابات اسرائیل، احساسات ضد یهود فرانسه را نگران کرده است. تنها در یکسال گذشته، تعداد حملات علیه یهودیان یکصد و سی برابر شده است. علیرغم افزایش ملاحظات امنیتی، یهودیان شهر استراسبورگ که قدیمی ت

در شب انتخابات اسرائیل، احساسات ضد یهود فرانسه را نگران کرده است. تنها در یکسال گذشته، تعداد حملات علیه یهودیان یکصد و سی برابر شده است. علیرغم افزایش ملاحظات امنیتی، یهودیان شهر استراسبورگ که قدیمی ترین جامعه یهود در این کشور را در خود اسکان داده، فرانسه را ترک می کنند.

آگهی

معاون نهاد حمایت از یهودیان استراسبورگ به گزارشگر یورونیوز می گوید: “پس از حملات پاریس و کپنهاگ، حمله به آرامگاه یهودیان شروع شد. بیش از سیصد قبر یهودی تخریب شده است گویی به ما می گویند نه گذشته داشته ایم و نه آینده خواهیم داشت.”

در سال گذشته، تعداد یهودیان فرانسوی که به اسرائیل مهاجرت کرده اند دوبرابر شده است. سخنگوی جامعه یهودیان استراسبورگ که با برخی از آنها صحبت کرده است می گوید:

“همه آنها با برنامه و هدف مهاجرت کردند. آنهایی هم که از فرانسه گریختند، هدف خود را در مذهب یا تنها در کشور آینده خود یافتند.”

بدنبال حمله به فروشگاه یهودیان در پاریس، بنجامین ناتان یاهو، نخست وزیر اسرائیل یهودیان اروپا را به مهاجرت به این کشور دعوت کرد، اما جامعه یهودیان استراسبورگ این دعوت را یک شگرد انتخاباتی توصیف کرد.

یک هنرمند یهودی مقیم استراسبورگ گفت: “نخست وزیر نباید به ما بگوید به اسرائیل بیایید همه چیز عالی است ، یا اینکه ما هیچ مشکلی (در اسرائیل) نداریم. من قبل از اینکه یهودی باشم، فرانسوی هستم. نمی خواهم احساس گریز داشته باشم و واکنش نشان بدهم حتی اگر چیزی مرا تحت تاثیر قرار دهد. میخواهم همینجا که هستم بمانم.”

مارگریتا اسفورزا، گزارشگر یورونیوز در استراسبورگ می گوید: در تولوز، پاریس، کپنهاگ، خشونت (علیه یهودیان) افزایش می یابد. یهودیان استراسبورگ نمی خواهند فرانسه را ترک کنند، اما خواهان اقدامات گسترده تر اروپا برای مبارزه با احساسات ضد یهود هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟

کارنامه عملکرد رئیس کمیسیون اروپا؛ آیا تعهدات و وعده‌های سال گذشته محقق شد؟