اتحادیه اروپا در صدد وضع مقررات برای استفاده ازهواپیماهای بدون سرنشین

اتحادیه اروپا در صدد وضع مقررات برای استفاده ازهواپیماهای بدون سرنشین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالیکه تقاضاهای بین المللی برای خرید هواپیماهای بدون سرنشین یا ابزار کوچک پرنده، رو به افزایش می گذارد، اتحادیه اروپا در صدد برآمده که برای خرید و استفاده از آنها مقررات و قوانینی وضع کند.

کمیسیون اروپا در تدارک ارائه طرحی است که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در مرزهای اتحادیه اروپا را در چهارچوب قوانین و مقررات اتحادیه قرار دهد. استفاده بی رویه از اینگونه ابزارهای پرنده، موجب نگرانی مقامات امنیتی شده است.

آگهی

مدیر یک کارخانه تولیدهواپیماهای کوچک بدون سرنشین می گوید: “ این (استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین) مستلزم هماهنگی مقررات در سراسر اروپاست تا همه کشورهای اروپایی از آن تبعیت کنند. این کار باید انجام شود چون در حال حاضر همه می توانند با این هواپیماها هرچه می خواهند بکنند.”

هفته گذشته، یک گزارشگر شبکه الجزیره برای استفاده غیرقانونی از ابزار پرنده بروی شهر پاریس، بازداشت شد. برخی کشورهای اروپایی استفاده از آنرا در نزدیکی فرودگاهها و بروی شهرهای پر جمعیت ممنوع کرده اند. اما، اتحادیه اروپا خواهان مقررات سختگیرانه تری است.

ویولتا بولچ، کمیسر اتحادیه اروپا در امور راه و ترابری گفت: “این ابزار قابلیتهای بسیاری دارند، اما ما در عین حال متوجه نگرانیهای مردم هم هستیم. تعداد آنها بیشتر و بیشتر می شود و ما باید برای استفاده آتی از آنها چهارچوبی در نظر بگیریم.”

سوئد، فرانسه و بریتانیا استفاده خصوصی از اینگونه هواپیماها را به استثنای مناطق پر جمعیت، آزاد اعلام کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟

کارنامه عملکرد رئیس کمیسیون اروپا؛ آیا تعهدات و وعده‌های سال گذشته محقق شد؟