Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افزایش اقدامات امنیتی در اروپا

افزایش اقدامات امنیتی در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیران کشور اتحادیه اروپا در ریگا گردهم آمده اند تا ضمن توافق بروی اقدامات گسترده تر امنیتی در اروپا، طرحهای خود را برای گفتگو در کنفرانس سران اتحادیه در دوازدهم فوریه، آماده کنند.

آگهی

در پی کشتار اوایل ماه جاری میلادی در پاریس، وزیران کشور اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در ریگا گردهم آمدند تا درباره ملاحظات امنیتی بیشتر در اروپا مذاکره کنند.

در این راستا، اتحادیه اروپا قصد دارد برای مبارزه با تروریسم، اطلاعات خصوصی مسافران هواپیما را ضبط کند.

توماس یو مایزیر، وزیر کشور آلمان گفت: “قصد ما تقویت امنیت در خارج از مرزهای “شنگن” است. می خواهیم تبادل اطلاعات را از طریق اداره پلیس اروپا تسهیل کرده و بروی ضبط مشخصات مسافران هواپیماها توافق کنیم.”

رئیس اداره مبارزه با تروریسم اروپا گفت طرح دیگر، پیگیری پیامهای فیسبوک و دیگر تماسها در فضای مجازی با کمک پلیس و کشف شبکه های تروریستی است: “شرکتی که توییتر را اداره می کند، بخاطر حجم توییت ها قادر به ردیابی آنها نیست. بنابراین، ما باید برای کمک به آن وارد عمل شویم. بریتانیا، واحدی در مرکز اسکاتلندیارد ایجاد کرده است که هنگامیکه محتوای پیامی با منشور این شرکتها مطابقت ندارد، به آنها اطلاع می دهد. این کمکی است که برای ردیابی این پیامها به آنها می شود.”

مارگریتا اسفورزا، گزارشگر یورونیوز در لتونی می گوید: بدنبال عملیات پلیس در پاریس، بلژیک و آلمان، اکنون نوبت سیاستمداران اروپایی است که میزان همکاریشان علیه ترویسم را نشان دهند. وزیران کشور اتحادیه اروپا طرح هایی را آماده می کنند که قرار است در کنفرانس سران اتحادیه، دو هفته دیگر، مطرح شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟

نتایج یک تحقیق: نارضایتی اروپایی‌ها از دموکراسی درحال افزایش است