نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا برای بازنگری در استراتژی های تامین امنیت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  ok
نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا برای بازنگری در استراتژی های تامین امنیت

نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در بروکسل برگزار شد. در این نشست که اولین گردهمایی از مجموعه گفتگوهایی است که قرار است در ۱۲ و ۱۳ فوریه نیز ادامه یابد، شرکت کنندگان متعهد شدند تا برای حفظ امنیت، استراتژی بهتری را در داخل اتحادیه اروپا و در مرزهای آن به اجرا بگذارند.

فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی گفت: «ما و اعضای شورای امور خارجه تصمیم گرفتیم تا همکاری هایی بسیار فعالانه تری نسبت به گذشته داشته باشیم و این کار را با تبادل هوشمندانه اطلاعات هم در سطح اروپا و هم با دیگر کشورهای جهان آغاز کنیم.»

در جلسه روز دوشنبه نبیل عربی دبیر کل اتحادیه عرب نیز حضور داشت. او از اعضای اتحادیه اروپا خواست که همکاری بهتری با یکدیگر و با کشورهای مسلمان داشته باشند.

نبیل عربی گفت: «اتحادیه عرب بخشی از ائتلاف نیست زیرا از همان ابتدا استفاده از نیروی نظامی را مد نظر نداشت. ما درباره یک استراتژی کامل برای مقابله با تروریسم بحث کردیم. باید زمینه های لازم فراهم شود تا این وقایع دوباره تکرار نشود و آنهایی که دست به این اعمال می زنند، قانع شوند که فعالیتهای تروریستی اقدامی ممنوع است زیرا درغیر اینصورت آنها با آتش کامل نیروهایی قانونی مواجه خواهند شد. همانگونه که در اروپا با بریگاد سرخ و گروه بادر- ماینهوف برخورد شد.»

او تاکید کرد که آنچه این اواخر در اروپا بوجود آمده هیچ ربطی به اسلام ندارد و اسلام مردم را به ترور فرا نمی خواند.