«تهدید تروریسم» موضوع نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا

«تهدید تروریسم» موضوع نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیران خارجه ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشستی در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک و مقر این اتحادیه، درباره تهدید تروریسم در اروپا بحث و مذاکره می کنند

آگهی

وزیران خارجه ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشستی در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک و مقر این اتحادیه، درباره تهدید تروریسم در اروپا بحث و مذاکره می کنند.

این نشست حدود دو هفته پس از حملات تروریستی در پاریس و نیز عملیات ضد تروریستی در کشورهای بلژیک و آلمان برگزار می شود.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره دلیل برگزاری این نشست گفت: «این موضوعی تنها بین کشورهای اروپایی، غرب و یا اسلام نیست. تروریسم و حملات تروریستی اغلب مسلمانان را در سراسر جهان هدف قرار می دهند. بنابراین نیازمند اتحاد، گفتگو و مذاکره برای مقابله با این موضوع هستیم. همچنین لازم است برای آنچه انجام می دهیم و یا می گوییم، مسئولیتی همه جانبه بپذیریم.»

در این نشست قرار نیست تصمیم خاصی اتخاذ شود اما موضوع های مورد بحث محور مذاکرات نشست سران کشورهای اروپایی در ماه فوریه خواهد بود.

در حال حاضر در میان کشورهای اروپایی، فرانسه، بریتانیا، آلمان، بلژیک و سوئد به ترتیب مقامهای اول تا پنجم را از نظر تعداد نیروهای اعزامی به سوریه برای مقابله با شبه نظامیان دارند.

تعداد نظامیان فرانسه هزار و ۵۰۰ تن است و بریتانیا و آلمان نیز هر یک تاکنون ۶۰۰ نیروی نظامی به عراق و سوریه اعزام کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پهپادهای ایرانی چگونه مسیر انتقال نفت به اروپا را تهدید می‌کنند؟

اتحادیه اروپا شاخه نظامی حماس را تحریم کرد

لایحه‌ سختگیرانه علیه منتقدان دولت روند پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا را به خطر انداخت