رئیس کمیسیون اروپا برنامه خود را برای سال آینده ارائه کرد

رئیس کمیسیون اروپا برنامه خود را برای سال آینده ارائه کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس کمیسیون اروپا ضمن ارائه برنامه کاری کمیسیون در سال آینده گفت این نهاد پرسنل مدیریت خود را کاهش داده و بر روی پروژه های کمتری کار خواهد کرد.

آگهی

پیشنهاد وضع مقررات کاهش آلودگی هوا، در میان هشتاد و سه برنامه کاری بود که کمیسیون جدید اروپا به ریاست ژان کلود یونکر به بایگانی سپرده است تا به گفته کمیسیون این نهاد بتواند در وضع قانون موثر تر عمل کند.

فرانتس تیمرمن، معاون اول کمیسیون، در ارائه برنامه و در توضیح به پارلمان اروپا، مسئولیت لغو این طرح را متوجه دولتهای عضو اتحادیه اروپا خواند و گفت: “شورای اروپا چنان این طرح را تغییر داد که دیگر با اهداف محیط زیستی ما که یکی از آن مالیات بر سوخت و کاهش گاز کربن بود، تطبیق نمی کرد.”

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، خطاب به پارلمان اروپا در استراسبورگ گفت کمیسیون طرح دیگری در این مورد ارائه خواهد کرد که شانس تایید و تحقق آن از طرف اعضای اتحادیه بیشتر باشد: “هدف ما کاهش طرحهایی بود که تقبل می کردیم. در یک مرحله، کمیسیون کار بروی تعداد یکصد و سی طرح را در یکسال پذیرفت. ما این تعداد را برای سال آینده به بیست و سه پروژه کاهش داده ایم.”

برنامه کاری آقای یونکر احتمالا یکی از نکات در دستور جلسه اجلاس سران اتحادیه اروپا خواهد بود که در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود