تلاش برای جلب سرمایه به اروپا

تلاش برای جلب سرمایه به اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با پیش بینی هایی که در مورد یک دوره رکود اقتصادی دیگر دراروپا می شود، اتحادیه اروپا سخت در تلاش جلب سرمایه به کشورهای عضو است.

آگهی

اروپا با پروژه های گسترده ای که عملی کردن آن محتاج سرمایه گذاری است اشباع شده است. روز سه شنبه، اتحادیه اروپا در گزارشی به دو هزار پروژه مختلف در سراسر اروپا اشاره کرد که با هزینه ای برابر با یک تریلیون و سیصد میلیارد یورو آماده شروع هستند. این پروژه ها که حاصل شرکت تمام کشورهای اتحادیه اروپاست، از محیط زیست گرفته تا راه و ترابری و سوخت و انرژی را دربر می گیرند. مانع عمده؟ متقاعد کردن سرمایه گذران به بازده آنها.

قرار است فهرست این پروژه ها که در اختیار وزرای دارایی اتحادیه اروپا قرار گرفته، در کنفرانس سران اتحادیه در هفته آینده مطرح شود. بدون تردید، هر کشور تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا پروژه هایی را که مربوط به خودش است مشمول سرمایه گذاری اتحادیه و بانک سرمایه گذاری اروپا کند، اما این نهاد ها تاکید کرده اند که تسلیم فشارهای سیاسی نخواهند شد.

باید دید آیا در کنفرانس سران هفته آینده پروژه شخص ژان کلود یونکر، رئیس جدید کمیسیون اروپا که در ماه نوامبر از اعضاء خواست در هزینه این پروژه ها شرکت کنند، با نظر مساعد آنها روبرو خواهد شد یا نه.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»