Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روز جهانی آبریزگاه

روز جهانی آبریزگاه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

برای شهروندان کشورهای غربی، فقدان آبریزگاه مسئله ای نیست که حتی به آن فکر کنند، اما برای بسیاری از مردم کشورهای در حال توسعه این یک مشکل عمده است.

روز چهارشنبه، یک نماینده پارلمان بریتانیا، روز جهانی آبریزگاه را در محل پارلمان برگزار کرده و در گفتگو با گزارشگر یورونیوز گفت: “اغلب در کشورهای در حال توسعه، دختران جوان به مدرسه نمی روند زیرا در آنجا به آبریزگاه خصوصی دسترسی ندارند. در خانه هم، از هندوستان خبر داریم که دختران در تلاش یافتن محلی دنج بعنوان آبریزگاه، در معرض تجاوزات جنسی، آزار و حتی قتل قرار دارند.”

اعلامیه اروپا برای آبریزگاه، تلاش مشترک بخش خصوصی، سازمانهای غیر دولتی و پارلمان اروپا، از اتحادیه اروپا می خواهد تا سال دوهزار و سی، معضل دسترسی به آب آشامیدنی و بهداشت خصوصی از جمله فقدان آبریزگاه را از میان بردارد.

یک مقام سازمان موسوم به “امداد آب” تاکید کرد که جامعه بین المللی باید تابوی اقدام در مورد آبریزگاه را بشکند: “نظافت، آبریزگاه و زدودن مدفوع چیزی است که مردم درباره آن حرف نمی زنند. تا زمانیکه این مسائل مطرح نشده و بروی حل آن سرمایه گذاری نشود، فقر از میان نخواهد رفت. در حال حاضر دومیلیارد و پانصد میلیون نفر در جهان، یعنی از هر سه نفر یکنفر به آبریزگاه دسترسی ندارد.”

این اعلامیه کمتر از یکماه پیش از گردهمایی وزرای توسعه اتحادیه اروپا صادر شده است که قرار است در مورد اهداف آینده خود تصمیم گیری کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟