Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افزایش و بهینه سازی بودجه برای ارتقای قدرت دفاعی اروپا

افزایش و بهینه سازی بودجه برای ارتقای قدرت دفاعی اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آیا جنگ ها و تنش هایی که تاکنون در مرزهای اروپا رخ داده برای ایجاد یک برنامه دفاعی قوی و مشترک اروپایی کافی است؟ یا اینکه بودجه ریاضتی اندک و نبود اراده کافی باعث شده که تنها به قدرت دیپلماسی اروپا توجه شود؟ در برنامه ۲۵ ثانیه این هفته به این موضوعات پرداخته ایم.

تنش ها در اوکراین و سوریه بحث های تازه ای را در این باره که تا چه حد اروپا باید برای ایجاد ثبات با همسایگان و دفاع از منافعش، قدرت نظامی اش را تقویت کند، ایجاد کرده است.

تا چه حد گسترش قدرت نظامی اروپا بخاطر دولت های گرفتار برنامه های ریاضیتی محدود شده است؟ دولت هایی که نمی توانند ۲ درصد تولید ناخالص داخلی شان را برای ایجاد یک برنامه دفاعی با ثبات خرج کنند.

آیا اروپا همچنان بر توان آمریکا در ناتو تکیه خواهد کرد و آیا همواره می توان روی آن حساب کنند؟

آیا اروپا تنها باید در حوزه راه حل های سیاسی مانند دیپلماسی و کمک های بشر دوستانه فعال باشد و توان مالی اش را برای سخت افزارهای نظامی گران قیمت هدر ندهد؟

در برنامه این هفته ما میشائیل گالا، عضو آلمانی و محافظه کار حزب مردم اروپا از پارلمان اروپا در بروکسل، فیلیپ لامبرت، معاون بلژیکی حزب سبزهای پارلمان اروپا و پل ایوان، تحلیل گر سیاسی از مرکز سیاستگذاری اروپا به این برنامه آمده اند تا به این پرسش ها پاسخ دهند.

برخی از مهمانان این برنامه از افزایش بودجه نظامی کشورهای اروپایی و برخی از بهبود شیوه مصرف این بودجه صحبت کرده اند و از امکان ایجاد یک نیروهای دفاعی مشترک اروپایی در آینده صحبت می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟