Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اکثر کشورهای اروپایی موافق اقدام نظامی در آفریقای مرکزی نیستند

اکثر کشورهای اروپایی موافق اقدام نظامی در آفریقای مرکزی نیستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در این برنامه «سخن شما»، پی یر از پاریس می پرسد:

«فرانسه اوایل دسامبر «عملیات سانگاری» را در جمهوری آفریقای مرکزی به اجرا گذاشت ولی آیا به تنهایی موفق خواهد شد؟ آیا یک عملیات نظامی اروپایی در چهارچوب سیاست دفاع و امنیت اتحادیه اروپا قابل پیش بینی است؟»

آرنو دنژان، نماینده پارلمان اروپا و رییس کمیسیون فرعی «امنیت و دفاع» به این پرسش پاسخ می دهد:

«در مورد اولین پرسش باید تاکید کرد که فرانسه هرگز ادعا نکرده که در این عملیات به تنهای موفق خواهد شد. فرانسه برای حمایت از نیروهای آفریقایی مستقر و آنهایی که امیدواریم در آینده خواهند رسید، به آفریقای مرکزی رفته است. بنابراین فرانسه تنها نیست و در کنار کشورهای آفریقایی و برای پشتیبانی از آنها حضور دارد و این هدف حکم سازمان ملل متحد به فرانسه برای این ماموریت است.

پس این یک عملیات انفرادی برای فرانسه نیست، حتی اگر این درک اشتباه بوجود آمده باشد. با اینحال این پرسش پیش می آید که آیا نیروهای فرانسوی، بین المللی یا آفریقایی کافی هستند؟ در این مورد مطمئن نیستیم زیرا ایجاد امنیت، مداخله و خلع سلاح کردن در هرج و مرج کنونی آفریقای مرکزی، وقت و تلاش زیادی می طلبد. مطمئن نیستم که ۱۶۰۰ سرباز فرانسوی کافی باشد.

درباره امکان مداخله اروپایی ها باید بگویم که در این مورد نیز شک دارم. بسیاری از کشورهای اروپایی معتقد نیستند که وضعیت در آفریقای مرکزی از نظر استراتژیک و نظامی اولویت دارد، حتی اگر همه در مورد وضعیت و خطر فاجعه انسانی نگران باشند. با این همه، بسیاری از کشورهای اروپایی در نظر ندارند اقدام نظامی در آفریقای مرکزی انجام دهند. شاید بتوانیم یک عملیات اروپایی در چهارچوب سیاست مشترک امنیتی و دفاعی داشته باشیم. در حال حاضر نمی توان در مورد جزییات این ماموریت و اینکه چه تعداد فرد باید اعزام شود، صحبت کرد.

هم اکنون این موضوع بسیار مبهم است و مطمئن نیستم که مداخله اروپایی در وضعیت کنونی آفریقای مرکزی تغییر ایجاد کند.»

برای مطرح کردن پرسش های خود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها