از واتیکان تا روز جهانی زن در مجله هفتگی اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
از واتیکان تا روز جهانی زن در مجله هفتگی اروپا

در واتیکان، بزودی کاردینال ها پاپ جدیدی انتخاب خواهند کرد. بندیکت شانزدهم کلیسای ارتدوکس را به عنوان خواهر کلیسای کاتولیک خوانده است. به نظر می رسد که هر دو در مرکز اروپا در بلژیک بسیار به هم نزدیک هستند. در این شهر به ملاقات آندری الیسو روس در کلیسای ارتدوکس رفتیم.

مسئولیت بحران مالی در اتحادیه اروپا معمولا به دوش بانک ها انداخته می شود. به این عنوان که آنها معمولا از اعطای وام طفره می روند و مشغول امور مالی خلاف هستند و کارکنانشان با دست و دلبازی برای این عملکرد، حقوق می گیرند. حالا به نظر می رسد که قرار است مبلغ پاداش ها تغییر کند.

پس از انتخابات ایتالیا و نتایج غیر مطمئنش، آینده یورو با خطر جدید مواجه است. قهرمان این انتخابات بپه گریلو، پیشنهاد کرده تا این کشور به واحد پولی لیره بازگزدد. با این همه میل به داشتن یک واحد پولی مشترک کماکان در بعضی کشورها که هنوز از روبل روسیه استفاده می کنند، بالاست.

هشتم مارس روز جهانی زن را به بانوان مخاطبمان تبریک می گویم. در عین حال، در این بخش از مجله هفتگی اروپا فرصتی داریم تا موارد بسیار دردناک نقض حقوق زنانی را که در اروپا زندگی می کنند به یاد آوریم.

در هفته آینده در اروپا،
پارلمان اروپا نشستی 4 روزه در استراسبورگ برگزار خواهد کرد.،
دوشنبه، اتحادیه اروپا یاد قربانیان تروریسم را گرامی خواهد داشت.
روز سه شنبه وزرای خارجه اتحادیه اروپا رد بروکسل گرد خواهند آمد و روز جمعه، همین شهر میزبان سران اتحادیه اروپا خواهد بود.