چشم انداز ایتالیا پس از انتخابات چگونه خواهد بود؟

چشم انداز ایتالیا پس از انتخابات چگونه خواهد بود؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج انتخابات ایتالیا بازتاب شکاف بین ایتالیایی هاست: اختلاف در بر سر این موضوع که آیا باید سیاست های رنج آور ریاضت اقتصادی را ادامه داد یا نه. این سیاست ها تا حدی از مشکلات مالی کاست، بدون اینکه بحران عمیق اقتصادی را درمان کند.

ائتلاف چپ میانه به رهبری پی یر لوییجی برسانی اکثریت مجلس نمایندگان ایتالیا از آن خود کرد. در حالی که ائتلاف راست میانه به رهبری سیلویو برلوسکونی بهتر از آنچه انتظار می رفت رأی آورد و اکثریت سنا را به دست آورد. جنبش پنج ستاره کمدین معروف، بپه گریلو، که آرای شمارِ زیادی از معترضان را جذب کرد، سوم شد.

رأی دهندگان از دولت تکنوکراتِ ماریو مونتی که سیاست های ریاضت اقتصادی را برقرار کرد، روی برگرداند.

با این نتیجه رأی گیری، انتظار نمی رود گذار از دولت قبلی به دولت جدید، بدون مشکل انجام بگیرد و به نظر می رسد اوضاع به وضعیتِ دولت های ناپایدار که ده ها سال گریبان گیر ایتالیا بود، بازگردد.

تأثیر چنین وضعیتی می تواند بسیار فرا تر از مرزهای این سومین اقتصاد ناحیه یورو برود و اعتماد به این واحد پولی را ضعیف کند. دولت جدید چگونه می تواند هم پاسخگوی نارضایتیِ رأی دهندگان باشد و هم اطمینان بازارهای مالی را فراهم کند؟

میهمانان این برنامه «بیست و پنج ثانیه» عبارتند از کُرینا کرِتو، نماینده رومانی در پارلمان اروپا و معاون ائتلاف مترقی سوسیال- دموکرات ها در پارلمان اروپا؛ سِر گراهام واتسون، نماینده بریتانیا در پارلمان اروپا و مدیر حزب لیبرال دموکراتهای اروپا و اصلاحات و فابین زیلوگ اقتصاددان ارشدِ مرکز سیاستهای اروپایی.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟