Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران

حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “ایزابل” از بوردو، پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است و می پرسد: “من اغلب از طریق اینترنت و از شرکت های واقع در اتحادیه اروپا خرید می کنم. آیا این شرکت ها می توانند دوباره و بدون رضایت من، از اطلاعات شخصی ام استفاده کنند؟ در این مورد چه نهادی از ما دفاع می کند؟”

فردریک فرانسوا، افسر ارتباطات اروپا به این پرسش پاسخ می دهد:
“بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، اطلاعات شخصی که شما به یک سایت اینترنتی می دهید، “داده های شخصی” هستند و باید تحت قوانین اتحادیه اروپا محافظت شوند.”

“اطلاعات شخصی هر گونه اطلاعات در مورد یک فرد است، و می تواند مربوط به زندگی شخصی، حرفه ای یا اجتماعی آن فرد باشد. اطلاعات شخصی می تواند نام، عکس، آدرس ایمیل، اطلاعات بانکی، نوشته ها یا فعالیت شما بر روی سایت های شبکه های اجتماعی، اطلاعات پزشکی، و یا آدرس “آی پی” IP کامپیوتر شما باشد. قوانین اتحادیه اروپا در مورد حفاظت از داده ها، هنگامی اعمال می شود که با استفاده از این داده ها بطور مستقیم یا غیر مستقیم بتوان یک فرد را شناسایی کرد.”

“بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، اطلاعات شخصی، تنها تحت شرایط بسیار ویژه ای می توانند پردازش شوند و باید یک هدف مشروع وجود داشته باشد. برای مثال، هنگام خرید و یا هنگام ارسال نوشته های یک کاربر، در یک شبکه اجتماعی.”

“افراد یا سازمان هایی که اطلاعت شخصی شما را جمع آوری می کنند باید آنها را از سوء استفاده های احتمالی محافظت کنند و باید به حقوق صاحبان داده ها احترام بگذارند. کاربران حق دارند بدانند چه اطلاعاتی نگه داری شده و چنانچه دیگر به آنها نیاز نیست، تقاضای حذف آنها را بکنند. برای مثال هنگامی که آدرس و شماره تلفن شما برای رزرو یک پرواز مورد استفاده قرار گرفته، شما بعدا می توانید از آنها بخواهید که داده های مربوط به شما را حذف کنند.”

“اگر گمان می برید که از اطلاعات شخصی شما سوء استفاده شده است، ابتدا با شخص یا سازمانی که آنها را جمع آوری کرده تماس بگیرید. در غیر اینصورت می توانید به نهاد یا سازمانی که در کشور شما از داده های شخصی محافظت می کند، مراجعه کنید.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید، یا با شماره تلفن ۱۱ ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۰۰۸۰۰ تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه گوگل را ۵۰ میلیون یورو جریمه کرد

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا