Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

لذت بردن از دوران بازنشستگی در خارج از کشور

لذت بردن از دوران بازنشستگی در خارج از کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “شارلوت” از مارسِی فرانسه پرسش خود را مطرح کرده و “وِسِلا استویانووا” کمیسر ارشد ارتباطات اروپا به این پرسش پاسخ می دهد:

شارلوت: “من بلژیکی هستم و در حال حاضر در فرانسه زندگی می کنم. طی دوران زندگی حرفه ایم، در اسپانیا، در فرانسه و در بلژیک کار کردم. معمولاً باید تا دو سال آینده بازنشسته شوم. حقوق بازنشستگی من چگونه محاسبه خواهد شد؟”

وِسِلا استویانووا:
چون شما در چند کشور اروپایی کار کرده اید، در هر یک از آنها دارای حقوق بازنشستگی هستید. هنگامی که زمان بازنشستگی شما می رسد، معمولاً باید در کشوری که در آن زندگی می کنید یا آخرین کشوری که در آن کار می کردید، تقاضای حقوق خود را بکنید.

سپس آن کشور تقاضای شما را بررسی و مسئولیت پردازش آن را خواهد داشت. پروندۀ شما را گردهم آورده و سهم بازنشستگی شما را از همۀ کشورهایی که در آنها کار کرده اید درخواست می کند.

اگر هیچوقت در کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کنید کار نکرده اید، باید درخواست خود را به سازمان بازنشستگی آخرین کشوری که در آن کار کرده اید بفرستید. تنها در صورتی می توانید در کشور محل اقامت خود تقاضای بازنشستگی کنید که به سن قانونی بازنشستگی در آن کشور رسیده باشید. اگر در کشورهای دیگر هم دارای حقوق بازنشستگی هستید باید در آن کشورها نیز به سن قانونی بازنشستگی رسیده باشید تا بتوانید تقاضای خود را تحویل دهید.

به یاد داشته باشید که درخواست بازنشستگی خود را باید حداقل شش ماه قبل از بازنشستگی تحویل دهید، چرا که روند رسیدگی به پرونده ها در چند کشور ممکن است طولانی باشد.

شما هم می توانید پرسش‌های مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید، یا با شمارۀ تلفن ۱۱ ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۰۰۸۰۰ تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها