Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دسترسی به حمل و نقل عمومی برای افراد معلول در اتحادیه اروپا

دسترسی به حمل و نقل عمومی برای افراد معلول در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “آندرج” از لتونی، پرسش خود را مطرح کرده و “اِستیگ لانگواد” از انجمن معلولان اروپا، به این پرسش پاسخ می دهد:

“آندرج هستم از لتونی، آیا افراد معلول می توانند در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از حمل و نقل عمومی به صورت رایگان استفاده کنند؟ چه مدرکی باید با خود داشته باشند؟ “

استیگ لانگواد: “هیچ امکانی برای استفادۀ رایگان حمل و نقل عمومی برای افراد معلول در کشورهای اتحادیۀ اروپا وجود ندارد. بنابراین در بسیاری از کشورها، افراد معلول بلیط های خود را خریداری می کنند.

گاهی اوقات تخفیف هایی به آنها تعلق می گیرد و گاهی نیز بلیط های رایگان به آنها داده می شود. در اینصورت آنها باید مدارکی که نشان دهندۀ معلولیت آنها باشد، ارائه دهند. این مدارک در هر کشوری متفاوت است.

در همۀ کشورها، سازمان های ویژه ای، از افراد معلول حمایت می کنند. به نظر من، درک مشکلاتِ مسافرت برای افراد معلول در اروپا بسیار مهم است. چرا که بودجه و امکانات کافی برای آنها وجود ندارد. بنابراین ما سعی داریم با فشار بر اتحادیه اروپا، راهکاری برای هماهنگی و فراهم کردن فرصت های یکسان برای معلولان، در همۀ کشورها پیدا کنیم.

کمیسیون اروپا، قطعا از نگرش سیاسی و خواسته های ما آگاه است و پارلمان اروپا هم همینطور. اما شورای وزیران کشورهای عضو خیلی مشتاق انجام این کار نیست چرا که در این روزهای بحرانی، آنها فکر می کنند این کار، گران تمام خواهد شد. بنابراین باید به رویکرد دولت های ملی چشم بدوزیم.

اگر باید بگویم کدام یک از کشورها در این زمینه بهتر کار می کنند، به نظر من احتمالاً باید از اسپانیا و آلمان یاد کرد. آنها از استانداردهای بهتری برخوردارند که مطابق با قوانین اروپایی است، اما نکتۀ مهم نگرش نسبت به افراد معلول است. در آلمان و اسپانیا برای مثال، این امر بهتر از برخی کشورهای دیگر است. “

چنانچه شما نیز پرسش یا نظری دارید می توانید در تارنمای یورونیوز صفحه سخن شما مطرح کنید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها