Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هویت اروپایی چیست؟

هویت اروپایی چیست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با همکاری انستیتوی عالی ارتباطات فرانسه (ISCPA)

پرسشی از طرف لِتیسیا از فرانسه:

“در حال حاضر از هویت اروپایی صحبت می شود و به ما می گویند باید قبل از فرانسوی بودن، اروپایی باشیم. می خواهم بدانم واقعاً این هویت اروپایی چیست و برای ما چه معنایی دارد؟”

پاسکال دِلویت، استاد علوم سیاسی در دانشگاه بروکسل، به این پرسش پاسخ می دهد: “در اتحادیه اروپا افرادی هستند که سعی دارند ایدۀ هویت و شهروندی اروپایی را ترویج دهند.

با این حال، این به معنای آن نیست که شهروندی اروپایی باید اولویت داشته باشد. بلکه می تواند به موازات شهروندی ملی یا حتی منطقه ای قرار بگیرد. تقریباً به همان نحوی که بسیاری از شهروندان آمریکایی، خود را به شدت متعلق به ایالات متحدۀ آمریکا می دانند و همزمان، بسیار وابسته به ایالت اصلی خود هستند.

در واقع هم اکنون و به نوعی، این شهروندی از نظر سیاسی وجود دارد، چرا که شهروندان اتحادیه اروپا می توانند، در هر جایی که اقامت دارند، در انتخابات اروپایی و همچنین در انتخابات محلیِ کشوری که اقامت دارند، شرکت کنند، حتی اگر ملیت آن کشور را ندارند. یک فنلاندی که در جزیرۀ کورس در فرانسه زندگی می کند، می تواند در انتخابات شهرداری های جزیرۀ کورس رای دهد.

در حال حاضر، افرادی هم هستند که سعی دارند ایدۀ هویت اروپایی و شهروندی اروپایی را به پرچم اروپا و به سرود اروپا مربوط کنند. تلاش هایی نیز برای ایجاد یک شهروندی اجتماعی وجود دارد و از روی دیگر، بدیهی است که ما در حال حاضر، دستاوردهای بسیار قابل ملاحظه ای داریم، برای مثال: رفت و آمد آزاد افراد در منطقۀ شنگن و همینطور یورو که به عنوان پول واحد در کشورهایی که آن را به تصویب رسانده اند استفاده می شود.

پس می توانیم به سوی یک هویت واحد برویم، که البته هم اکنون هم یک واقعیت ملموس است: شهروندی اروپایی، شهروندی ملی وشهروندی منطقه ای وجود دارد. علاقه به شهر یا به روستای خود، برای مردم، امر مهمی است.

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها