Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خرید و انتقال کالا در اتحادیه اروپا

خرید و انتقال کالا در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “فرانسوا” از پاریس پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است و می پرسد: “من قصد دارم با خودرو از فرانسه به لیتوانی سفر کنم. آیا در مورد کالاهایی که می توانم با خود برگردانم، محدودیت های وجود دارد؟

“نینا کودِلکووا“، کمیسر ارشد ارتباطات اروپا به این پرسش پاسخ می دهد: “در صورتی که این کالاها برای استفادۀ شخصی و نه برای فروش باشد، هیچ محدودیتی هنگام سفر بین کشورهای اتحادیه اروپا وجود ندارد. در قیمتی که شما پرداخت کرده اید، مالیات ها گنجانده شده اند و احتیاج به پرداخت مالیات دیگری در کشور دیگر اتحادیه اروپا وجود ندارد. با این حال، در ذهن داشته باشیم که در مورد مشروبات الکلی و دخانیات مقررات ویژه ای اعمال می شود.

هنگام مسافرت بین کشورهای اتحادیه اروپا، در صورتی که مقدار محدودی الکل یا دخانیات داشته باشید و برای استفاده شخصی شما باشد، مشکلی نیست، یعنی کمتر از هشت صد سیگار، یک کیلوگرم تنباکو و ده لیتر الکل.

برخی کشورها اجازه می دهند شما مقدار بیشتری را حمل کنید، بدوی اینکه احتیاج به اثبات آن باشد که برای استفادۀ شخصی است. این نکته را می توانید قبل از مسافرت به هر کشور چک کنید. در صورتی که مقدار این کالاها کمتر از حد نصاب تعیین شده باشد، احتیاج به پرداخت مالیات در کشور اتحادیه اروپا که به آن مسافرت می کنید، وجود ندارد. اگر بیشتر از مقداری که برای استفاده شخصی مجاز است، حمل می کنید، ممکن است از شما خواسته شود تا ثابت کنید که آنها را برای استفاده خودتان خریداری کرده اید، یا رسید یا فاکتور آنها را ارائه دهید.

در آخر، اگر می خواهید به صورت نقد، با ده هزار یورو یا بیشتر، یا معادل آن به ارزهای دیگر، مسافرت کنید، باید از مقامات گمرکی کشوری که ترک میکنید، و کشوری که به آن وارد می شوید، پرسوجو کنید، که آیا باید آن مبلغ را اعلام کنید یا خیر.”

شما هم می توانید پرسش‌های مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید، یا با شمارۀ تلفن ۱۱ ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۰۰۸۰۰ تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها