هزینۀ عملیات بانکی در اتحادیه اروپا

هزینۀ عملیات بانکی در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرسش مطرح شده از طرف “وِنسان” از شَسیو در فرانسه: “سال گذشته تعطیلاتم را در اسکاتلند گذراندم. به فرانسه که برگشتم متوجه شدم بابت هر باری که از باجه خود پرداز بانکی پول کشیده ام، بانک من هزینۀ قابل توجهی را از حسابم برداشته است و سپس دلیل آن را تعلق نداشتن اسکاتلند به منطقۀ یورو عنوان کرد. تابستان امسال به اسلوونی و ایتالیا سفر خواهم کرد و می خواهم بدانم آیا این بار هم استفاده کردن از کارت اعتباری برایم هزینۀ زیادی خواهد داشت؟”

جیمنا گومز دو لافلور، از مسئولین شبکه اطلاعاتی موسوم به “یوروپ دیرکت” به این پرسش پاسخ می دهد:

“شما در ایتالیا و در اسلوونی این مشکل را نخواهید داشت، به این دلیل که اتحادیه اروپا بانک ها را ملزم می کند، برای استفاده از کارت اعتباری، چه در کشور، چه در خارج از کشور، هزینۀ یکسانی تایین کنند.

این امر شامل 27 کشور اتحادیه اروپا، و همچنین ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ می شود. البته تنها در صورت انجام معاملات به یورو.

شما در اسکاتلند، معاملات خود را به پوند انجام دادید و به این دلیل، بانک هزینۀ بیشتری از شما کسب کرد. هنگامی که شما به ایتالیا و اسلوونی یا به هر کشور دیگری که از یورو استفاده می کند، مسافرت می کنید، این اتفاق نخواهد افتاد.

این قانون شامل همۀ معاملاتی که زیر پنجاه هزار یورو هستند می شود و مربوط به انتقال پول، برداشت یا پرداخت با کارت های اعتباری و غیره می شود.

اگر به هر گونه مشکلی برخورد کردید، می توانید با سازمان موسوم به “فین نِت” (FIN-NET) تماس بگیرید. “فین نِت” شبکه ای است که به حل اختلافات مالی می پردازد و می تواند در این نوع مسائل به شما کمک کند. شما همچنین می توانید با یک انجمن دفاع از مصرف کنندگان یا مستقیماً با ما در “یوروپ دیرکت” تماس بگیرید.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها