کارت بیمۀ درمانی اروپایی

کارت بیمۀ درمانی اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرسش مطرح شده از طرف “وِنسان” از آلپ دوئز فرانسه: “سلام، نام من ونسان است و قصد دارم برای جام فوتبال ملت های اروپای 2012 به لهستان بروم. در مورد یک کارت بیمه درمانی اروپایی شنیده ام که در صورت حادثه ای در لهستان لازم است. چگونه می توانم آن را دریافت کنم و چه هزینه ای در بر دارد؟

مَلگورزاتا کوروفسکا، مدیر ارتباطاتِ سازمان موسوم به “یوروپ دیرکت“، به این پرسش پاسخ می دهد: “بر اساس قوانین اتحادیه اروپا در مورد هماهنگی امنیت اجتماعی، کارت بیمه اروپا به شما امکان می دهد تا در صورت اتفاق حادثه در کشوری که به آن عازم هستید، از خدمات درمانی استفاده ببرید. شما باید قبل از سفر، این کارت را از صندوق بیمۀ درمانی خود تقاضا کنید.

هنگام اقامت های کوتاه مدت، کارت بیمۀ درمانی اروپا، شما را تحت پوشش قرار می دهد. در طی تعطیلات یا سفر کاری یا غیره، در بیست و هفت کشور اتحادیه اروپا و همینطور ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس این کارت اعتبار دارد.

این یک بیمۀ اضافی نیست، تنها نشان می دهد که شما در هر یک از این کشورها تحت پوشش بیمۀ درمانی هستید.

این کارت رایگان است و باید توسط شرکت بیمۀ درمانی شما صادر شود. در برخی از کشورها، کارت بیمه اروپایی با کارت بیمۀ همان کشور ترکیب شده است و در برخی دیگر از کشورها، باید به طور جداگانه آن را درخواست کرد.

کارت بیمه اروپا، همیشه شما را از پرداخت هزینه معاف نمی کند. اما تضمین می کند که شما کاملاً به نحو یکسان با افرادی که در آن کشور بیمه هستند، تحت درمان قرار خواهید گرفت. بنابراین، با توجه به مقررات آن کشور، ممکن است شما نیز مجبور به پرداخت هزینه ای باشید.

اگر برای درمان در خارج از کشور، مجبور به پرداختِ هزینۀ غیر منتظره ای شوید، باید در همان کشور تقاضای بازپرداخت کنید. اگر طی اقامت خود قادر به انجام این کار نباشید، همچنین می توانید در بازگشت به کشور خود، از ادارۀ بیمه خواستار جبران آن هزینه باشید.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها