Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خرید آنلاین چقدر امن است؟

خرید آنلاین چقدر امن است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “ویتوریا پیسچِددا” از شهر لیون فرانسه، پرسش خود را درمورد “خریدهای آنلاین” مطرح می کند و “جیمِنا گومز دو لا فلور” از سازمان موسوم به “یوروپ دیرکت” به این پرسش پاسخ می دهد.

ویتوریا:
“من در لیون زندگی می کنم. یک کامپیوتر از طریق اینترنت از یک سایت آلمانی خریداری کردم، اما درست کار نمی کند. حالا چه کاری می توانم بکنم؟ مقررات بازگرداندن کالاهایی که به این نحو خریداری می شوند چیست؟ “

جیمِنا گومز دو لا فلور:
“هنگامی که شما از یک فروشندۀ آنلاین خرید می کنید، برای تعویض یا تعمیر کالایی که خوب کار نمی کند، حداقل دو سال وقت دارید. همانند خرید مستقیم از یک فروشگاه.

در برخی از کشورها، این گارانتی حتی بیشتر از دو سال می باشد. در هر صورت فروشنده مسئول است تا در مدت زمانی معقول آن کالا را تعمیر یا جایگزین کند. در غیر اینصورت، شما می توانید پول خود را مطالبه کنید.

حتی در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا، شما می توانید از تولید کننده، تقاضای جبران خسارت کنید. در هر صورت شما باید همیشه محل ثبت فروشنده را در نظر داشته باشید چرا که حقوق شما فقط در مورد فروشندگان اتحادیه اروپا محفوظ است.

به طور کل، شما همچنین می توانید خرید آنلاین خود را حداکثر در هفت روز کاری پس از دریافت کالا، لغو کنید. معمولا برای این کار کافی است که فروشنده را در جریان قرار دهید و بدون دلیل خاصی می توانید کالا را پس بفرستید. بازپرداخت در مدت کمتر از سی روز باید صورت گیرد.

اگر هر گونه مشکلی در این زمینه داشتید، می توانید با یک انجمن دفاع از حقوق مصرف کنندگان اروپایی تماس بگیرید. آنها می توانند در مورد خرید های آنلاین و برون مرزی پاسخگوی شما باشند و اگر با یک فروشندۀ محلی مشکلی دارید می توانید با یک انجمن مصرف کننده داخلی تماس بگیرید.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید، یا با شمارۀ تلفن 11 10 9 8 7 6 00800 تماس بگیرید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها