حمایتهای مالی اتحادیه اروپا از دانشجویان خارجی

حمایتهای مالی اتحادیه اروپا از دانشجویان خارجی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما نارسیس، دانشجوی کامرونی در دانشگاه آزاد بروکسل پرسش خود را در زمیتنه حمایتهای مالی اتحادیه اروپا از دانشجویان آفریقایی مطرح و دنیس ابوت، سخنگوی بخش آموزش، فرهنگ، زبان‌ها و جوانان در اتحادیه اروپا پاسخ می‌دهد.

نارسیس: چرا نهادهای اروپایی از دانشجویان خارجی که از آفریقا به اروپا می‌آیند حمایت مالی نمی‌کنند؟

دنیس ابوت: «از شما بخاطر پرسشتان سپاسگذارم. باید بگویم شما اشتباه می‌کنید. از سال ۲۰۰۷ اتحادیه اروپا بیش از ۵۰ میلیون یورو به حمایت از دانش آموزان آفریقایی برای ادامه تحصیل در اروپا اختصاص داده است.

در مجموع سه هزار دانشجو برای تحصیل در اتحادیه اروپا تحت پوشش حمایت مالی طرح اراسموس موندوس قرار گرفته‌اند. افزون براین، اتحادیه اروپا ۴۰ میلیون یورو به حمایت از دانشجویان آفریقایی در خود آفریقا اختصاص داده است، به این معنا که دانشجویان آفریقایی از کشورهای مختلف می‌توانند برای ادامه تحصیل به دیگر کشورهای آفریقایی بروند. می‌بینیم که حمایت مالی اتحادیه اروپا به حدود یک صد میلیون یورو می‌رسد که مبلغ ناچیزی نیست و مطمئنم که شما هم با این موضوع موافقید.

بعلاوه، ما در قالب طرح ماری کوری از پژوهشگران آفریقایی برای برنامه‌های پژوهشی آن‌ها در اروپا حمایت مالی می‌کنیم.

و در آخر، می‌توانم بگویم که قصد ما ادامه حمایت از بهترین دانشجویان آفریقایی برای ادامه تحصیلاتشان در اتحادیه اروپا است. برای پژوهشگران نیز چنین قصدی داریم. در برنامه جدیدمان در مورد آموزش و یادگیری جوانان که به نام» اراسموس برای همه «نام گرفته شده همه این‌ها گنجانده شده است.»

شما هم چنانجه پرسش یا نظری دارید می‌توانید در تارنمای یورونیوز، صفحه سخن شما مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها