Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جابجایی دانشجویان در اتحادیه اروپا

جابجایی دانشجویان در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جابجایی دانشجویان از کشوری به کشور دیگر در اتحادیه اروپا سالهاست که در جریان است. با این همه دانشجویان با محدودیتها و مشکلاتی روبرو هستند. در برنامه این هفته سخن شما آرورا از مادرید پرسش خود را مطرح می کند و آندرولا واسلیو، کمیسر بخش آموزش اتحادیه اروپا پاسخ می دهد.

آرورا: برای جابجایی دانشجویان در اروپا چه کاری می توان کرد؟

آندرولا واسیلیو، کمیسر بخش آموزش اتحادیه اروپا به پرسش آرورا اینگونه پاسخ می دهد:

“هدف ما فراهم ساختن فرصتی در حد امکان برای بسیاری از جوانان است که بتوانند برای تحصیل یا کاروزی یا امور داوطلبانه به خارج از کشورشان بروند. دلیل این اقدام این است که فکر می کنیم از طریق این جابجایی ها آنها می توانند پیشرفتهای فردی و البته فرصتهای کاری خود را افزایش دهند.

در حال حاضر ما پانصد هزار دانشجو را در زمینه جابجایی برای تحصیل، کارورزی و یا امور خیریه فرای مرزهای کشورشان مورد پشتیبانی قرار می دهیم.

سالانه حدود یک میلیارد یورو به این موضوع اختصاص داده ایم که البته کافی نیست. برای مثال، براساس مطالعات انجام شده، پنجاه و سه درصد جوانان مورد بررسی، از تمایل و اشتیاقشان به کار در خارج از کشور گفته اند. در حالیکه به دلیل کافی نبودن بودجه، تنها 14 درصد از آنها امکانی برای تحصیل یا کارورزی در خارج از کشور داشته اند.

به همین دلیل توجه و اصرار من به افزایش بودجه و همینطور کاهش محدودیتهای جابجایی است. منظورم محدودیتهای اداری و قانونی موجود که مشکلاتی را برای جابجایی جوانان پیش می آورد.”

شما هم اگر نظری یا پرسشی دارید می توانید آنها را در وبسیات یورونیوز، صفحه سخن شما مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها