دانشمندان: برخی رژیم‌های غذایی به کاهش رشد تومورهای سرطانی کمک می‌کنند

سلول‌های سرطانی
سلول‌های سرطانی Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتیجه یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که برخی از رژیم‌های غذایی محبوب مانند رژیم غذایی کتوژنیک می‌توانند به جلوگیری از رشد تومورهای سرطانی کمک کنند.

آگهی

با این حال به گفته دانشمندان همچنان به بررسی‌های بیشتری در این زمینه برای ارزیابی تاثیر این رژیم‌های غذایی بر روی انسان‌ها نیاز است. به گفته محققان شماری از رژیم‌های غذایی پرطرفدار که دریافت کالری، قند و برخی از مواد غذایی مشخص را محدود می‌کنند بر روی رشد تومورهای سرطانی تاثیر می‌گذارند.

هرچند این پژوهش رژیم غذایی مشخصی را به عنوان رژیم غذایی مفید برای همه بیماران مبتلا به سرطان تشخیص نمی‌دهد اما در عین حال نشان‌دهنده اهمیت نقش رژیم غذایی در دوره‌های درمان این بیماری است. 

نتیجه بررسی‌های دانشمندان در این باره در پژوهشی که از سوی دانشگاه سملویس در مجارستان منتشر شده آمده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته پژوهشگران با تنظیم رژیم غذایی بیمار می‌توان علاوه بر واکنش بدن او به درمان انتخاب شده بر روی میزان رشد تومورهای سرطانی نیز تاثیر گذاشت.

تومورهای سرطان دهانه رحم، روده و برخی از انواع سرطان پستان برای رشد نیازمند دریافت قند هستند. این در حالی است که سلول‌های سرطانی ریه، لوزالمعده، مغز استخوان و مغز برای رشد نیاز به گلوتامین، نوعی از اسیدهای آمینه هستند. 

از سوی دیگر تومورهای سرطان پروستات با دریافت فروکتوز رشد می‌کنند. 

به گفته دانشمندان سلول‌های سالم بدن انسان در جریان برخی از رژیم‌های غذایی مانند رژیک غذایی کتوژنیک می‌توانند به آسانی از کتون‌ها تغذیه کنند اما سلول‌های سرطانی برای تبطیق خود با این رژیم غذایی مشکل خواهند داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیب معجزه‌گر ماهی، گوشت قرمز و شراب برای کاهش چربی شکم و لاغری کمر؛ رژیم غذایی آتلانتیکی چیست؟

رژیم غذایی کم کربوهیدرات به چه معناست و چگونه می‌تواند در کاهش وزن موثر باشد؟

افزایش امیدها برای مهار سرطان پستان؛ دانشمندان عامل گسترش تومورها به دیگر نقاط بدن را کشف کردند