Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پژوهشی جدید: زنان در مراکز اورژانس در مقایسه با مردان «کمتر» در اولویت قرار می‌گیرند

پذیرش بیماران در بیمارستان
پذیرش بیماران در بیمارستان Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس یک مطالعه جدید که محققان در فرانسه انجام داده‌اند، بیمارانی که سفیدپوست و مرد هستند بیشتر در اولویت بخش‌های تصادفات و اورژانس بیمارستان‌ها قرار می‌گیرند.

آگهی

پژوهشگران در تحقیق خود تلاش کردند سوگیری جنسیتی و قومیتی را در میان پزشکان و پرستاران اورژانس بسنجند.

برای انجام این آزمایش که در آن بیش از ۱۵۰۰ داوطلب از فرانسه، بلژیک، سوئیس و موناکو شرکت داشتند، از کادر درمان مراکز اورژانس خواسته شد یک مورد استاندارد بالینی شامل درد قفسه سینه را درنظر بگیرند و سپس ۸ تصویر تولید‌شده توسط هوش مصنوعی از افراد با قومیت‌ها و جنسیت‌های مختلف به آنها نشان داده شد. 

سپس پزشکان و پرستاران اورژانس باید بیماران را به لحاظ اولویت دریافت مراقبت‌های بهداشتی از ۱ تا ۵ رده‌بندی می‌کردند و همینطور به این پرسش پاسخ می‌دادند که به نظرشان هر بیمار چقدر درد را تجربه می‌کند.

پژوهشگران دریافتند سطوح اولویت گزارش‌شده برای بیماران بسته به جنسیت و قومیت آنها تفاوت می‌کند. بیماران سیاهپوست در مقایسه با بیماران سفیدپوست «احتمال کمتری برای دریافت درمان اورژانسی دارند» و زنان کمتر از مردان در بخش‌های تصادف و اورژانس اولویت دریافت می‌کنند.

این مطالعه نشان داد که بیماران مرد در مقایسه با بیماران زن با ۱۳ درصد تفاوت، اولویت گزارش‌شده بالاتری داشتند. احتمال دریافت درمان اورژانسی در بیماران سیاهپوست در مقایسه با بیماران سفیدپوست نیز با ۱۱ درصد اختلاف، کمتر بود.

فابین کویزی، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه مون‌پلیه فرانسه، در این باره به یورونیوز گفت هدف این مطالعه افزایش آگاهی در مورد سوگیری‌های شناختی بالقوه در میان قشر کارشناسان سلامت بود.

وی اضافه کرد تنوع بیشتر در میان متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و همینطور آموزش مناسب می‌تواند عوامل کلیدی در کاهش تفاوت‌های مشاهده شده در این مطالعه باشد.

دکتر اگنس ریکارد هیبون، سخنگوی انجمن پزشکی اورژانس فرانسه، درباره این پژوهش به یورونیوز گفت: «ما از این نتایج شگفت‌زده شدیم، زیرا در پزشکی ما باید با همه یکسان رفتار می‌کنیم.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالعه‌ اخیر در پی انتشار گزارش‌های متعددی مبنی بر مرگ بیماران به دلیل جدی نگرفتن علائم یا درد آنها انجام شده است.

محققان می‌گویند مطالعات علمی کمتری در مورد سوگیری تبعیض‌آمیز در بیمارستان‌های کشورهای اروپایی در مقایسه با ایالات متحده و بریتانیا وجود دارد و همین امر نیازمند توجه ویژه به این حوزه است.

نتایج مطالعات تازه در نشریه علمی «European Journal of Emergency Medicine» منتشر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیفا مجارستان را به دلیل رفتارهای نژادپرستانه تماشاگرانش محروم و جریمه نقدی کرد

پزشکان فرانسوی خواستار افزایش بودجه تیمارستان‌ها شدند

تحقیقات تازه دانشمندان؛ خواب به دفع سموم مغز کمک نمی‌کند