Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پزشکان فرانسوی خواستار افزایش بودجه تیمارستان‌ها شدند

هشدار پزشکان فرانسوی: افزایش بیماری روحی و بحران در درمان افراد روان پریش
هشدار پزشکان فرانسوی: افزایش بیماری روحی و بحران در درمان افراد روان پریش
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شماری از کارشناسان معتقدند که بر اساس داده های پزشکی افرادی که از مشکلات روحی رنج می برند بیش از آنکه عامل رفتار خشونت آمیز باشند، خود قربانی اشکال مختلف خشونت هستند.

آگهی

نفش پر رنگ افراد فاقد تعادل روانی یا «روان پریش‌ها» در وقایع خشونت آمیز که صفحه حوادث روزنامه ها را در فرانسه پر کرده، سبب شده تا روانپزشکان نقش وزارت بهداشت در رسیدگی مناسب به این قشر بیمار از جامعه را زیر سوال ببرند.

حدود یکصد پزشک و متخصص علوم روانپزشکی با امضای نامه ای سرگشاده به آنیس بوزن، وزیر بهداشت فرانسه نسبت به نبود بودجه و امکانات لازم در بخش بهداشت برای تحت درمان قراردادن افراد مبتلا به بیماری های روحی به شکلی مناسب ابراز گله و شکایت کرده اند.

در این نامه به‌ویژه به دو نکته اشاره شده است: ابتدا کاهش قابل توجه شمار تخت های بیمارستانی برای بستری و درمان افراد روان پریش در سرویس های ویژه بیمارستان ها که با توجه به افزایش جمعیت بیش از گذشته مشکل ساز شده است؛ و دیگر کمبود متخصص و انبوه بیمارانی که برای گرفتن وقت ویزیت در مطب ها باید ماه ها منتظر بمانند.

غیر عادی بودن شمار افراد دارای بیماری های روحی

کارشناسان فرانسوی با ابراز نگرانی از این وضعیت و با تاکید بر اینکه آمار دقیقی در حال حاضر از شمار افراد روان پریش در دست نیست تعداد بالای افراد دارای مشکلات روحی و روانی را غیر عادی قلمداد کرده و بروز حوادث خشونت آمیز ناشی از عدم رسیدگی به وضعیت این افراد را از تبعات پدیده یاد شده عنوان کرده اند.

رئیس بخش روانپزشکی بیمارستان آنری - موندور در کرتی، واقع در مرکز فرانسه با زیر سوال بردن این شرایط به روزنامه پاریزین می گوید: «حضور این همه بیمار روان پریش در خیابان ها و اماکن عمومی غیر عادی است.»

پروفسور میشل لوژوایو، از پزشکان بیمارستان بیشا در پاریس معتقد است که کمبود امکانات و تخت بیمارستانی برای رسیدگی مناسب به این بیماران از جمله عوامل مهم بروز این ناهنجاری اجتماعی است.

این پزشک فرانسوی می گوید: «برای یافتن جای مناسب جهت بستری و درمان افراد مبتلا به بیماری های روحی واقعا با مشکل مواجه ایم. پذیرفتنی نیست که برای چنین مسئله مهمی هیچگونه ارزیابی و تحلیل واقعی صورت نمی گیرد.»

برخی دیگر از متخصصان معتقدند که بر اساس داده های پزشکی افرادی که از مشکلات روحی رنج می برند بیش از آنکه عامل رفتار خشونت آمیز باشند خود قربانی اشکال گوناگون خشونت هستند.

لازم به گفتن است که آنیس بوزن، وزیر بهداشت فرانسه پایان ماه دسامبر گذشته بودجه بخش روانپزشکی را حدود پنجاه میلیون یورو افزایش داد، امری که به اعتقاد کارشناسان این بخش بسیار ناکافی تلقی شده است.

انجمن‌ها و سازمان‌های منتقد به وضعیت خدمات روانپزشکی اعلام کرده اند که روز بیست و دوم ژانویه در اعتراض به این وضعیت در سراسر شهرهای فرانسه دست به تظاهرات خواهند زد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پژوهشی جدید: زنان در مراکز اورژانس در مقایسه با مردان «کمتر» در اولویت قرار می‌گیرند

نامه شهرداران ۹ شهر فرانسه به ساکنان: حق ندارید مریض شوید

چرا زنان بیشتر از مردان درگیر اختلالات روانی هستند