Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دسته گُل اینفلوئنسرها؛ بازدید از بلندترین درخت جهان مشمول جریمه نقدی و حبس شد

بلندترین درخت جهان در کالیفرنیا
بلندترین درخت جهان در کالیفرنیا Copyright Copyright Unsplash
Copyright Copyright Unsplash
نگارش از Rosie Frost
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بازدید عمومی از بلندترین درخت جهان در پی معرفی آن به گردشگران از سوی اینفلوئنسرها یا بلاگرهای سفر که زمینه تخریب گسترده جنگل‌های اطراف آن را فراهم کرده، ممنوع شد.

آگهی

بازدید عمومی از بلندترین درخت جهان در پی معرفی آن به گردشگران از سوی اینفلوئنسرها یا بلاگرهای سفر که زمینه تخریب گسترده جنگل‌های اطراف آن را فراهم کرده، ممنوع شد.  

درختی به نام هایپریون (Hyperion) از گونه درختان سرخ چوب با ثبت ارتفاع ۱۱۵.۹۲ متری دارنده عنوان بلندترین درخت جهان است. این درخت در اعماق پارک ملی رِدوود (Redwood) کالیفرنیا در ایالات متحده واقع شده و به دلیل قرار گرفتن در میان پوشش گیاهی متراکم مسیر قابل دسترسی ندارد و بازدیدکنندگان ناچارند هر بار برای رسیدن به آن با آسیب زدن به انواع گونه‌های گیاهی، مسیر تازه‌ای در میان جنگل برای خود ایجاد کنند. 

مقام‌های این پارک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند: «افزایش محبوبیت این درخت به دلیل معرفی متعدد آن از سوی اینفلوئنسرها یا بلاگرهای سفر در فضای مجازی و سایت‌های اینترنتی موجب تخریب زیستگاه اطراف آن شده است.»

National Park Service via AP
بلندترین درخت جهانNational Park Service via AP

بر همین اساس مقرر شده تا مقام‌های این پارک بتوانند برای افراد مخربی که در نزدیکی بلندترین درخت جهان حضور پیدا می‌کنند، تقاضای ۶ ماه زندان و  جریمه نقدی پنج هزار دلاری (چهار هزار ۸۸۴ یورویی) کنند.

مدیران پارک در بیانیه خود خطاب به گردشگران تصریح کردند که واقعا ارزش این را ندارد که برای بازدید از درخت رکورددار جهان جریمه شود، زیرا دیدن ارتفاع آن از روی زمین به دلیل تراکم بالای درختان دشوار است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

هایپریون که در سال ۲۰۰۶ کشف شده، رسما به عنوان بلندترین درخت جهان در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است.

درختان سرخ چوب به دلیل آب و هوای معتدل کالیفرنیا تا ارتفاع زیادی رشد می‌کنند و معمولا عمری طولانی نیز دارند که تخمین زده می‌شود که برخی از آنها بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ سال سن دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصویب قانون ساماندهی اینفلوئنسرها در فرانسه؛ محدودیت‌ها و مجازات‌ ستاره‌های شبکه‌های اجتماعی چیست؟

حلقه‌های درخت راز دیرینه ساخت بهترین ویولو‌ن‌های جهان را فاش کردند

شگفتی دانشمندان از زنده ماندن زنبورهای ملکه در زیر آب