Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مسافران پولدار تایتانیک در نخستین شب سفر خود چه غذایی خوردند؟

منوی عذای بخش درجه یک تایتانیک
منوی عذای بخش درجه یک تایتانیک Copyright HENRY ALDRIDGE & SON LTD
Copyright HENRY ALDRIDGE & SON LTD
نگارش از Farhad MirmohammadsadeghiDavid Mouriquand
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شاید تصویر شام خوردن در رستوران درجه یک تایتانیک را همگی با بازی لئوناردو دیکاپریو و کیت وینسلت به یاد داشته باشیم. اما در تایتانیک واقعی مسافران قسمت درجه یک چه انتخاب‌هایی برای شام خود داشتند؟ یک کارت منوی تایتانیک که قرار است روز ۱۱ نوامبر در حراجی به فروش برسد، تصویری واقعی به ما عرضه می‌کند.

آگهی

این کارت منو که همراه با کشتی غرق شده بود، مربوط به شام شب نخست مسافران یعنی ۱۱ آوریل ۱۹۱۲ است.

این منو برای پیش‌غذا شامل گزینه‌هایی چون صدف و سوپ مارچوبه است. مسافران برای غذای اصلی انتخاب‌هایی چون ماهی سالمون هلندی، فیله گوشت گاو با سوس ویکتوریا، کبوتر با سس گدار، استیک راسته گاو، رول بره و اردک در اختیار داشتند. برای دسر هم می‌توانستند از میان تارت زردآلو، پودینگ ویکتوریا و بستنی فرانسوی انتخاب کنند.

منوی غذا
منوی غذاHenry Aldridge and Son Ltd

این منوی منحصر بفرد ۱۱ در ۱۶ سانتیمتری تنها نمونه موجود است و قرار است در حراجی اشیای بجا مانده از کشتی تایتانیک در خانه حراج «هنری آلدریج و پسر» در شهر دوایزز بریتانیا به فروش برسد. قیمت آن بین ۶۰ تا ۷۰ هزار پوند (حدود ۸۰ هزار یورو) تخمین زده شده است.

کشتی تایتانیک با ۲۲۲۳ مسافر و خدمه در ساعات آغازین روز ۱۵ آوریل سال ۱۹۱۲ غرق شد و تنها ۷۰۶ نفر از این سانحه جان سالم به در بردند.

ساعت جیبی
ساعت جیبیHenry Aldridge and Son Ltd.

از دیگر اجناس موجود در این حراج می‌توان به ساعت جیبی سینای کانتور، مهاجر روسی که در قسمت درجه دو قصد سفر به آمریکا داشت و یک پتوی چهارخانه که یکی از بازماندگان در قایق نجات به وسیله آن خود را گرم نگه داشته بود اشاره کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا تا به حال بقایای هیچ انسانی داخل کشتی تایتانیک پیدا نشده است؟

لباس‌ها و وسایل فردی مرکوری در حراجی لندن به فروش می‌رسد

یک آیفون نسل اول با شکست رکورد در یک حراجی به قیمت ۱۹۰ هزار دلار فروخته شد