افسونگری خوان دیه‌گو فلورز با رسیتال جادویی در جشنواره «دیدارهای موسیقایی» اویان

با همکاری
افسونگری خوان دیه‌گو فلورز با رسیتال جادویی در جشنواره «دیدارهای موسیقایی» اویان
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Katharina Rabillonیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خوان دیه‌گو فلورز در اجرای قطعات و اپرا‌های ساخت جواکینو روسینی تبحر خاصی دارد و به همین دلیل او را «تنور روسینی» لقب داده‌اند.

خوان دیه‌گو فلورز، خواننده پِرویی صدای تنور در جشنواره دیدارهای موسیقایی شهر اویان در فرانسه با یک قطعه رسیتال سحرانگیز افسونگری کرد.

این جشنواره هر سال کنار دریاچه لمان در شهر اویان و با حضور نوازندگان و خوانندگانی از کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

خوان دیه‌گو فلورز در کنار ونچنزو اسکالرا، پیانیست آمریکایی-ایتالیایی که سالهاست بواسطه پیوند قوی موسیقایی از همراهی او بهره‌مند است با تنظیمی جادویی از یک رسیتال زیبا به اجرای برنامه پرداخت.

این اجرا در واقع کنسرتی با تک‌خوانی‌های متنوع و تنوع ساز‌هایی تنظیم شده برای پیانو بود که ونچنزو اسکالرا به خوبی از پس نواختن آن برآمد.

فلورز معتقد است که «پیانو یک ساز با شکوه است و به شما این احساس را می دهد که دارای یک ارکستر هستید.»

 ونچنزو اسکالرا نیز در این خصوص می‌گوید: «من باید سعی کنم نوعی صدای ارکسترال بسازم. برای این کار به جزئیات پارتیتور و نت‌های نوشته شده برای ارکستر نگاه می کنم. سپس علامت گذاری می کنم: این برای زهی است، این برای بادی چوبی است...و غیره حالا باید سعی کرد تا این احساس از طریق پیانو منتقل شود.»

بل‌کانتو و تبحر در اجرای روسینی

نیمه نخست این برنامه بیشتر به اجرای بل‌کانتو اختصاص داشت و فلورز مثل همیشه با قطعاتی ساخت روسینی برنامه را آغاز کرد.

او دلیل اینکه همیشه دوست دارد با روسینی شروع ‌کند را اینگونه توضیح می‌دهد: «به این شکل همه چیز خوب خواهد بود زیرا روسینی شما را برای هر آنچه که بعد از آن می خوانید آماده می کند. همان صدای ژوست و درستی که به آن نیاز دارید.»

خوان دیه‌گو فلورز در اجرای قطعات و اپرا‌های ساخت جواکینو روسینی تبحر خاصی دارد و به همین دلیل او را «تنور روسینی» لقب داده‌اند.

او با همین قطعات آوازی که وابستگی زیادی به آنها دارد به شهرت رسید و خواندن اپراهای روسینی برای او اهمیت زیادی دارد.

فلورز در این زمینه می‌گوید: «فکر می کنم اگر روزی فرا برسد که دیگر نتوانم روسینی بخوانم و امیدوارم که چنین اتفاقی نیفتد، بسیار ناراحت خواهم شد. چرا این را می گویم؟ چون قطعات روسینی بسیار کامل و غنی است و همه عناصر آواز اپرا را دارد که همه یا بسیاری از خوانندگان از نتهای بالا، ران‌ها، رنگ آمیزی و کولوراتورا و پرش‌های ناگهانی آن هراس دارند. بنابراین امیدوارم که همیشه بتوانم آن را بخوانم. این برای من یک لذت است.»

علاقه به گیتار

صدای خوان دیه‌گو فلورز در سا‌ل‌های اخیر کمی تغییر کرده که این مسئله برای یک خواننده تنور طبیعی است، به خصوص محدوده متوسط ​​صدا که به او امکان می دهد آواز رپرتوار سنگین فرانسوی و همچنین قطعات وردی را شروع کند.

خوان دیه‌گو فلورز علاقه‌ ویژه‌ای به ساز گیتار دارد: «من از کودکی با گیتار بزرگ شدم و هنگام سفر در پرو یا منطقه کوهستانی آند گیتار می‌زدم؛ برای دوست دخترانم آواز می خواندم، با گیتار به استقبال آنها می‌رفتم و شب‌ها زیر مهتاب و در کنار آتش می‌نواختم.»

خواننده پِرویی تنور پس از اجرای رسیتال سحرآمیز خود گیتار را برداشت و با ما کنار دریاچه لمان آمد تا در آنجا یک ترانه زیبای عاشقانه ایتالیایی برایمان اجرا کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حواشی فیلم «روز پرچم» در کن؛ شان پن: ترامپ با مسلسل به اقشار آسیب‌پذیر‌ شلیک می‌کرد

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی