Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کنسرت در دوران کرونا؛ کنسرت «رونالدو ویلزون» و «رونو کپوسون» در پاریس

با همکاری
کنسرت در دوران کرونا؛ کنسرت «رونالدو ویلزون» و «رونو کپوسون» در پاریس
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Katharina Rabillonیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رونالدو ویلزون: «پروژه موسیقی مداوم، پروژه عظیمی است زیرا پیامی است به مردم جهان که:‌ ای مردم موسیقی بسیار مهم است و نیاز به کمک دارد. هنر و موسیقی و موسیقی کلاسیک، چیزی فرعی و جانبی نیست، چیزی نیست که بگوییم: خوب، این که مهم نیست. نه، موسیقی کلاسیک و هنر واقعا امور ضروری هستند.»

کاخ مجلل گارنیه پاریس میزبان آخرین کنسرت از سری کنسرت‌های «موسیقی بی وقفه رولکس» بود که ملودی‌های باروک، گرشوین، ریتم‌های آمریکای لاتین و گنجینه‌های موسیقی مجلسی را اجرا کرد. 

رونالدو ویلازون، خواننده تنور و رونو کپوسون، ویولونیست زبردست برای حمایت از دنیای موسیقی در دوران شیوع کرونا در پاریس به روی صحنه رفتند.

رونو کپوسون درباره این کنسرت می گوید: «همه این هنرمندان جوان از برگزاری کنسرت محروم شده بودند و حالا آنها فرصت دارند که روی چنین صحنه فوق العاده ای همراه با موسیقیدانهایی باشند که کمی از آنها مشهورترند، مثل رونالدو و من. آنها دقیقا در لحظه به پرواز درآمدن هستند و به نظر من در این لحظه است که باید آنها را حمایت کرد.»

رونالدو ویلازون، خواننده تنور مکزیکی می گوید: «واکنش‌ هنرمندان خیلی هیجان‌انگیز بود اما مهمتر از همه اشتیاق بسیار زیاد آنها بود. اینکه بیاید با هم موسیقی بنوازیم، این فوق العاده است. یکی از آنها تقریبا به گریه افتاد و گفت شما مرا از تکاپو برای یافتن شغلی دیگر نجات دادید زیرا من باید کاری پیدا می کرد.»

از جمله هنرمندانی که رونالدو ویلازون انتخاب کرد، گروه موسیقی «آرپیژیاتا» بود که برخی از قطعات باروک از جمله اسطوره اورفه را نواختند.

رونالدو ویلازون می گوید: «وقتی من با مونته وردی آشنا شدم، این آشنایی به معنای واقعی زندگی من را مانند موتزارت تغییر داد. وقتی مونته‌وردی را می خوانید، شما نمی توانید فقط بخوانید بلکه باید یک هنرمند باشید. شما باید یک داستان حکایت کنید. شما باید کلمات را بیان کنید و به کلمات معنا بدهید.»

رونالدو ویلازون همچنین می افزاید: «من کاخ گارنیه را دوست دارم. مکانی جادویی است با نقاشی هایش و در آنجا بخشی از یک سنت تاریخی این مکان خارق‌العاده و زیبا بودن واقعا خاص و ویژه است.»

رونو کپوسون، ویلونیست می گوید: «من یک عاشق دیوانه موسیقی ریچارد استراوس هستم. قعطه مورگن (به معنای فردا) اثری درخشان است که به پرواز در می‌آید، وقتی آنرا می نوازید احساس می کنید که روی آب شناورید.»

پیام هر دو هنرمند این کنسرت، پیام امید است.

رونو کپوسون می گوید: «همه مردم از این دوران متاثر شده‌اند. اکنون باید از آنچه زیسته‌ایم الهام بگیریم و بویژه به آینده بنگریم. باید به هم نزدیک شویم و همبستگی از خومان نشان دهیم. این از نظر من مهم است و به همه نوازندگان می گویم: لبخند بزنیم، ما دوباره خیلی زود به صحنه باز می گردیم.»

رونالدو ویلازون نیز در پیام امیدش می گوید: «پروژه موسیقی مداوم، پروژه عظیمی است زیرا پیامی است به مردم جهان که:‌ ای مردم موسیقی بسیار مهم است و نیاز به کمک دارد. هنر و موسیقی و موسیقی کلاسیک، چیزی فرعی و جانبی نیست، چیزی نیست که بگوییم: خوب، این که مهم نیست. نه، موسیقی کلاسیک و هنر واقعا امور ضروری هستند.»

اگر علاقمند به دیدن ویدیوی کامل این کنسرت هستند به وب سایت MEDICI.TV مراجعه کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسئولان اسپانیایی: نشانه‌ای از انتقال کرونا در جریان کنسرت بارسلون وجود ندارد

دروغ ۱۳ در بلژیک؛ اعلان فیس‌بوکی هزاران نفر را به کنسرت قلابی کشاند

موسیقی در عصر کرونا؛ صدای «خوان‌ دیه‌گو فلورز» در زادگاه روسینی