بیانسه به هوادارانش: طوری رأی بدهیم که گویی پای جانمان در میان است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بیانسه به هوادارانش: طوری رأی بدهیم که گویی پای جانمان در میان است
Copyright  AP/AP

بیانسه، ستارهٔ برجستهٔ موسیقی پاپ آمریکا به‌مناسبت دریافت جایزهٔ «بی‌ای‌تی» برای خدمات بشردوستانه از فرصت بهره برد و به مخاطبان پرشمار خود توصیه کرد تا برای برقراری عدالت نژادی در ایالات متحده، در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور شرکت کنند.

این خوانندهٔ سیاهپوست که با معرفی میشل اوباما، همسر رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سخنانی گفت: «دارند صدای شما را می‌شنوند،‌ شما دارید به نیاکان ما ثابت می‌کنید که تقلّایشان بیهوده نبود.»

بیانسه که به‌خاطر کمک‌هایش به بیماران مبتلا به ویروس کرونا، جایزهٔ خدمات بشردوستانهٔ امسال را دریافت کرد، جایزهٔ خود را به جنبش «جان سیاهپوستان مهم است» تقدیم کرد.

این خوانندهٔ نامدار که بیش از ۲۰ جایزهٔ گرمی را در کارنامهٔ خود دارد از همگان خواست تا برای پایان دادن به این «نظام نژادپرست و نابرابر» دست به عمل بزنند و افزود: «بروید و رأی بدهید. باید چنان رأی بدهیم که انگار پای جانمان در میان است، چراکه چنین هم هست.»

برگزارکنندگان مراسم اعطای جوایز «سرگرمی‌سازان سیاهپوست تلویزیون» در آمریکا که به‌اختصار «بی‌ای‌تی» خوانده می‌شود، یکشنبه شب درحالی بیستمین دورهٔ این رویداد فرهنگی هنری را جشن گرفتند، که مراسم امسال تحت تأثیر جنبش ضدنژادپرستی در آمریکا و سراسر جهان قرار گرفت.

در مراسم امسال دیگر ستارگان سیاهپوست از جمله رَپِرهایی چون «دَبیبی» و لیل وِین ملقب به «ویزی» اجرای برنامه داشتند.

مراسم امسال «بی‌ای‌تی» به‌خاطر شیوع ویروس کرونا به‌شکل مجازی برگزار شد و از طریق تلویزیون و پخش آنلاین برای مخاطبان پرشمارش به‌نمایش درآمد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید